English

شهردار اصفهان اعلام کرد:

آمادگی شهرداری اصفهان برای خواهر خواندگی با شهرهای استان گانسو چین

شهردار اصفهان از آمادگی شهرداری اصفهان برای خواهر خواندگی با شهرهای استان گانسو خبر داد و گفت: شهرداری اصفهان علاقه‌مند به ارتباطاتی قابل توسعه در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، علمی و ورزشی با همه شهرهای چین از جمله شهرهای استان گانسو است.

آمادگی شهرداری اصفهان برای خواهر خواندگی با شهرهای استان گانسو چین
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

، علی قاسم‌زاده در دیدار با هیئتی از استان گانسو چین با بیان اینکه کشور چین از شرکای استراتژیک جمهوری اسلامی ایران است و در سال‌های اخیر روابط دو کشور در همه ابعاد گسترش پیدا کرده است، اظهار کرد: شهر اصفهان از سال‌ها پیش با شیان یکی از شهرهای کشور چین خواهرخوانده شده است.

وی افزود: شهرداری اصفهان علاقه‌مند ارتباطاتی قابل توسعه در حوزه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، علمی و ورزشی با همه شهرهای چین از جمله شهرهای استان گانسو است.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: عملیاتی شدن تمام خواسته‌های مطرح شده در این دیدار از سوی دو شهر اصفهان و گانسو، مقدمه خواهر خواندگی با شهرهای استان گانسو است، از این‌رو آماده تبادل پیش‌نویس تفاهم‌نامه در راستای همکاری و ارتباطات بیشتر هستیم.

 

آمادگی چین برای همکاری متقابل فعالان فرهنگی و اقتصادی اصفهان و گانسو

سرپرست هیئت دوستی گانسو و نایب رئیس کمیته استانی کنفرانس مشورتی سیاسی گانسو نیز در این دیدار ضمن اشاره به پیشینه تاریخی روابط استان گانسو با ایران گفت: تعمیق روابط فرهنگی و اقتصادی مهم‌ترین هدف در سفر به اصفهان است و تمام سطوح در کشور چین از دولت مرکزی تا دولت محلی و مردم، علاقه‌مند به ارتباط و همکاری با شهرهای کشور ایران به ویژه شهر اصفهان هستند.

گیو تیانکانگ با تاکید بر اینکه برای شناخت ایران باید اصفهان را بشناسیم، ادامه داد: خواستار همکاری متقابل فعالان فرهنگی و شرکت‌های اقتصادی اصفهان و استان گانسو و تحقق روابط خواهر خواندگی اصفهان با شهرهای استان گانسو هستیم.

 

از امضای قرارداد خواهرخواندگی با استان گانسو استقبال می‌کنیم

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نیز در این دیدار نمایشگاه اصفهان، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به سرمایه‌گذاران چینی و تعامل فرهنگی، هنری و گردشگری را سه محور مهم همکاری میان اصفهان و چین دانست و گفت: امیدوارم در زمینه تعامل با هنرمندان و بخش‌های دیگر اتفاقات خوبی در این روابط دوجانبه رقم بخورد.

سیدعلی معرک‌نژاد با اشاره به ارائه پیشنهاد تفاهم‌نامه همکاری و قرارداد خواهرخواندگی با اصفهان از سوی هیئت استان گانسو افزود: این اتفاق، گسترش روابط فرهنگی، هنری، گردشگری، علمی و بهداشتی میان دو شهر را به دنبال دارد.

 

اصفهان،سرزمین فرصت‌ها و کارهای ماندگار

رئیس نمایندگان وزارت امور خارجه در اصفهان نیز با بیان اینکه اصفهان در طول تاریخ سرزمین فرصت‌ها و منشأ کارهای ماندگار بوده است، گفت: دیدار هیئت استان گانسو با شهردار اصفهان فرصتی قابل توجه برای همکاری محسوب می‌شود.

مصطفی دولت‌یار افزود: امیدواریم این همکاری منشأ ارتباطات بیشتر در آینده باشد و ما نیز تمامی تلاش خود را برای تسهیل این ارتباطات خواهیم کرد.

 

آمادگی اصفهان برای میزبانی از سرمایه‌گذاران خارجی

مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شهرداری اصفهان هم با اعلام اینکه شرایط سرمایه‌گذاری در استان اصفهان برای سرمایه‌گذاران خارجی بسیار هموار است، گفت: در سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری اصفهان فرصت‌های بسیاری برای سرمایه گذاران وجود دارد که از جمله آن ساخت هتل است.

مسعود حیدری افزود: اگر هیئت استان گانسو غیر از موارد اشاره شده شهرداری، مواردی را مدنظر دارند، اعلام کنند تا بتوانیم بستر آن سرمایه‌گذاری ها را نیز در اصفهان فراهم کنیم.

 

توسعه ظرفیت های تفریحی اصفهان در مشارکت با چینی ها

مدیرعامل شرکت توسعه مجتمع‌های سیاحتی، فرهنگی و ورزشی سپاهان شهرداری اصفهان هم گفت: تعامل میان اصفهان و چین در حوزه توسعه ظرفیت های تفریحی به ۱۰ سال پیش و احداث بزرگ‌ترین شهربازی اصفهان با مشارکت دو شرکت چینی بازمی گردد.

 سعید ساکت افزود: هم اکنون نیز برای توسعه ظرفیت های تفریحی در اصفهان در حال مذاکره با شرکت‌های مختلف چینی هستیم و جذب سرمایه گذار برای چند پروژه و احداث بزرگ‌ترین چرخ و فلک کشور در اصفهان را در دست انجام داریم.

 

آمادگی اصفهان برای تبادلات نمایشگاهی با هیئت‌های چینی

احمد رضا طحانیان، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان نیز در این دیدار با اعلام اینکه سالانه بیش از ۴۵ نمایشگاه بین المللی با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف در اصفهان برگزار می شود، گفت: آماده میزبانی از بازدیدکنندگان و هیئت‌های مختلف  از کشور چین در راستای تبادلات نمایشگاهی هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه