English

همرزم شهید زاهدی:

سردار شهید زاهدی از نسل طلایی شهدای دفاع مقدس است

سردار کریم نصر اصفهانی گفت: سردار شهید زاهدی از نسل طلایی شهدای دفاع مقدس است و رسالت ما معرفی هرچه بهتر این شهید است‌.

سردار شهید زاهدی از نسل طلایی شهدای دفاع مقدس است
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

، همرزم شهید محمدرضا زاهدی در صحن علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به مناسبت شهادت سردار محمدرضا زاهدی گفت: شهید زاهدی از فرماندهانی بود که در میدان به‌خوبی می‌درخشید و در ابتکارات عملیاتی بسیار موفق بود. شهید زاهدی را می‌توان از نسل شهدای گرانقدری مانند خرازی، باقری و کاظمی دانست که نسل طلایی شهدا هستند.

سردار کریم نصر اصفهانی اظهار کرد: سردار زاهدی از همان روزهای شروع انقلاب وارد مبارزه شد و ماموریت خود را در کردستان آغاز کرد.

وی افزود: او در گروه ضربت در کنار سردار شهید خرازی قرار گرفت و سپس با آغاز جنگ تحمیلی به جنوب رفت و در خط شیر یعنی جنوب منطقه دارخوین رفت و با نخستین عملیاتی که انجام شد و سردار زاهدی در آن حضور داشت& نخستین ضربه کاری را به دشمن زدند.

همرزم شهید محمدرضا زاهدی گفت: عملیات بعدی، شکست حصر آبادان بود که این شهید بزرگوار در این عملیات نیز نقش محوری داشت. بعد از این عملیات، قرار شد تیپ مقدس امام حسین (ع) تشکیل شود که سردار زاهدی یکی از بنیان‌گذاران آن در کنار سردار خرازی و ردانی‌پور و حبیب‌اللهی بود که در طول جنگ تحمیلی ضربه‌های مهلکی به پیکر دشمن زد.

وی تصریح کرد: زمانی که لشکر امام حسین (ع) مورد محاصره دشمن قرار گرفت، سرداران شهید خرازی، ردانی‌پور، حبیب‌اللهی و زاهدی تاکید داشتند که عقب‌نشینی نمی‌کنیم. در همان زمان ایشان دچار مجروحیتی شد که تا پایان عمر با او بود.

سردار نصراصفهانی اظهار کرد: این مقاومت جانانه لشکر امام حسین (ع) و شهادت و مجروحیت نیروهای این لشکر باعث شد عملیات فتح‌المبین بیمه شود.

وی درباره شخصیت سردار زاهدی تصریح کرد: او از نیروهای ولایت‌مدار بود و همواره تاکید می‌کرد اگر می‌خواهیم عاقبت بخیر شویم باید به فرمان رهبر انقلاب عمل کنیم. به همین علت، خداوند متعال به او توفیق داد خدمات ماندگاری ارائه کند و در هر پست و مقامی که قرار گرفت، محبوب نیروهای خود بود.

همرزم شهید محمدرضا زاهدی گفت: چهار روز قبل از شهادت به منزل ما آمد، یکی از صحبت‌هایی که آن روز مطرح کرد و برای من بسیار مهم است این بود که فرمود من در بحث ولایت‌مداری به‌گونه‌ای عمل می‌کنم که حتی در جزئی‌ترین موارد نیز نظر ولایت‌فقیه را بررسی می‌کنم. او در مسئولیت‌های سنگین نیز به همین‌گونه بود. قبل از خارج شدن از منزل گفت اگر من زودتر به شهادت رسیدم، شفیع شما هستم و اگر شما زودتر شهید شدید، شفیع من باشید. 

وی بیان کرد: شهید زاهدی کمتر مقابل دوربین بود و این سبب شد شناخته شده نباشد، همین موضوع رسالت ما را در معرفی ایشان بیشتر می‌کند، باید تلاش کنیم این شهید بزرگوار را الگوی جوانان خود قرار دهیم و او را معرفی کنیم.

سردار نصر اصفهانی با بیان اینکه شهید زاهدی همواره در تلاش و فعالیت بود، گفت: او یکی از فرماندهانی بود که در میدان به‌خوبی می‌درخشید و در ابتکارات عملیاتی بسیار موفق بود. شهید زاهدی را می‌توان از نسل شهدای گرانقدری مانند خرازی، باقری و کاظمی دانست که نسل طلایی شهدا هستند.

وی بیان کرد: سردار شهید زاهدی، مالک‌اشتر نظام بود و در زمینه سختی فعالیت کرد و وظیفه ماست  این تلاش‌ها را بیان کنیم. شهادت او همزمان با سالروز شهادت امام علی (ع) و تشییع در روز قدس و پس از آن با حضور باشکوه مردم، نشان‌دهنده جایگاه ویژه ایشان است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه