English

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران:

بیمه شدن خدمات تغذیه ای یک امر ضروری است

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران گفت: نگاه بیمه به خدمات تغذیه، زیبایی است؛ در صورتی که تغذیه در حوزه پیشگیری و درمان نقش بسیار موثری دارد و بیمه شدن خدمات تغذیه ای یک امر ضروری است.

بیمه شدن خدمات تغذیه ای یک امر ضروری است
به گزارش خبرنگار اصفهان خبرگزاری موج

، محمد باقرنیا با اشاره به برگزاری دو پنل تخصصی با حضور مسئولان وزارت بهداشت در خصوص بیمه شدن خدمات دانش آموختگان تغذیه اظهار داشت: عمده مشکل کارشناسان و متخصصان تغذیه، عدم پوشش بیمه ای خدمات آن ها است.

وی با بیان اینکه باید نگاه زیبایی به خدمات تغذیه ای حذف شود تا تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، ادامه داد: سالهاست با عدم پوشش بیمه خدمات تغذیه ای، به کارشناسان و متخصصان این رشته و همچنین مردم جامعه که نیاز مبرم به رژیم درمانی دارند اجحاف شده است. حتی آزمایش خونی که توسط رژیم درمانگر ثبت می شود یا خدمات تغذیه ای که در کلینیک ها و بیمارستان ها ارائه می شود، مشمول بیمه نمی شود.

این مقام مسئول گفت:با توجه به اهمیت تغذیه و رژیم درمانی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری های مزمن مانند چربی خون بالا، دیابت، کبد چرب، پرفشاری خون، بیماری های قلب و عروق، بیماری های کلیوی، سرطان ها و بسیاری دیگر از بیماری ها، بدیهی است ادامه این روند و عدم پوشش بیمه ای خدمات تغذیه می تواند پیامدهای بسیار نامطلوبی بر سلامت مردم جامعه، هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت داشته باشد.

 وی اعلام کرد: به منظور نشان دادن اهمیت تغذیه، در گذشته شعار از مزرعه تا سفره اعلام شده و امروز از مزرعه تا سلول را در بر می گیرد که نشان می دهد تغذیه و رژیم غذایی می تواند بر تک تک سلول های بدن انسان و در مجموع بر سلامتی افراد جامعه موثر باشد.

دبیر اجرایی نخستین کنگره بین المللی انجمن علمی تغذیه ایران اضافه کرد: با توجه به اینکه اصفهان یک شهر صنعتی است، تغذیه در صنایع یکی از محورهای اصلی کنگره محسوب می شود که استقبال خوبی از سوی صنایع صورت گرفته و امید است که ارتباط و تعامل دانشکده تغذیه با صنایع گسترده تر شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه