English

امام جمعه اصفهان:

وعده‌های رئیس جمهور در قبال مردم اصفهان عملیاتی شود

امام جمعه اصفهان بر لزوم عملیاتی و اجرا شدن مصوبات سفر ریاست جمهوری به اصفهان تاکید کرد.

وعده‌های رئیس جمهور در قبال مردم اصفهان عملیاتی شود
به گزارش خبرگزاری موج اصفهان

،آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار با معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به نقش و تاثیر اصفهان اظهار داشت: تقاضای ما این است که بیشتر به اصفهان سفر کنید، چرا که اصفهان در تقدیم شهید و جانباز و حتی در سایر فعالیت ها یک دهم کشور است و مردم اصفهان توقعی ندارند و توقع اصلی آنها آب است.

وی افزود: مردم اصفهان اهل کار هستند و می توانند به اندازه نیمی از کشور مواد غذایی خود را تامین کنند اما آب می خواهند، البته این مسئله، زمان می برد و در عین حال نیاز به مساعدت قوی دارد و باید به مرحله عمل  برسد، این یکی از خواسته ها از همه دولت ها بوده و اگر مسئله آب اصفهان حل شود، بقیه مسائل نیز حل خواهد شد.

امام جمعه اصفهان با تاکید بر لزوم عملیاتی و اجرا شدن مصوبات سفر ریاست جمهوری به اصفهان تصریح کرد: مسئله دیگر این است که رئیس جمهور به اصفهان آمدند و وعده هایی داده و تصویب شد، لذا باید این وعده ها اجرا شود.

وی اضافه کرد: دولت باید در مسائل مختلف ابتدا اولویت ها را در نظر بگیرد و باید به دنبال انجام کار مردم باشیم و آنچه که سبب نارضایتی مردم است را برطرف کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد وعده دادن و انجام نشدن وعده ها را سبب خدشه بر وجهه دولت و رئیس جمهورعنوان کرد و ادامه داد: پولی که در اختیار دولت است حاصل نفت و مالیات بوده و با آن نمی توان همه کارها را انجام داد، لذا باید ابتدا اولویت ها را در نظر بگیریم و به ویژه در مسائل مالی که وعده می دهند و تصویب می کنند، عملی نشدن آن برای دولت و رئیس جمهور خوب نیست.

امام جمعه اصفهان خاطر نشان کرد: این مسئله چند اشتباه در پی دارد، در ابتدا این که بر مبنای قولی که دولت داده برخی افراد کار خود را توسعه دادند و اکنون به تصور این که پول به دست آنها می رسد برای ادامه کار دچار مشکل شده اند ، لذا زمانی که مسئله ای تصویب شد باید عمل شود.

در این دیدار محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور به برخی از اقدامات توسعه ای دولت سیزدهم اشاره کرد و اظهار داشت: در دولت و کلان کشور، اتفاقات خوب زیادی در حال انجام است و مقدار آن زیاد بوده به طوری که حتی فرصت اطلاع رسانی آن نمی شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضعف رسانه ای دولت در اطلاع رسانی اقدامات انجام شده گفت: رهبر انقلاب در بیانات خود 4 مرتبه درباره رسانه به دولت تذکر دادند و این نقطه ضعف در کارنامه ما وجود دارد که کارهای انجام شده به خوبی گفته نمی شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور هم چنین به تغییرات صنعت نفت نیز اشاره کرد و افزود: در حوزه نفت نیز اتفاقات خوبی افتاده است و بیش از 3/3 میلیون بشکه در روز تولید می می شود که 8/1 آن به مصرف داخلی می رسد و بقیه صادر می شود از این جهت به نقطه ای رسیده ایم که بازار دیگر متقاضی دارد به این معنا که مانع اول را پشت سر گذاشتیم.

وی اضافه کرد: با همه مشکلاتی که در بخش مسکن داشتیم، در حال حاضر احداث یک میلیون و 950 هزار واحد مسکونی شروع شده و در مجموع در کشور برای بیش از 4 میلیون مسکن، زمین آماده شده است و نزدیک به 6 ماه است که نرخ تورم مسکن رو به نزول بوده و ماه گذشته این نرخ به منفی 2/2 درصد رسید که اتفاق خوبی است.

منصوری هم چنین به توسعه و افزایش تولید برق در کشور نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر حدود 70 هزار مگاوات در کشوربرق تولید می شود که نزدیک به 8 هزار مگاوات آن در دولت سیزدهم به بهره برداری رسیده است و طی دو روز اخیز نیز تفاهم نامه تولید 4 هزار مگاوات از نیروگاه انرژی های تجدیدپذیر منعقد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل اصفهان به خصوص مسئله آب پرداخت و افزود: در خصوص اصفهان، مواردی مربوط به مصوبات سفر بوده است، در حوزه عمرانی تاکنون 5 هزار میلیارد تومان تامین اعتبار کرده ایم و البته قدری از برنامه عقب هستیم که بخشی به شرایط اقتصادی سال جاری باز می گردد.

معاون اجرایی رئیس جمهور اصفهان را در حوزه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پیشتازعنوان کرد و ادامه داد: در برخی از حوزه ها، اصفهان موتور محرک کشور است و در این استان چند اولویت بیشتر نداریم که در وهله اول مسئله آب بوده که اگر بتوانیم آن را به نقطه ای برسانیم مردم قبول می کنند که دولت کار خود را انجام داده است.

منصوری خاطر نشان کرد: در حوزه آب، آب انتقال یافته از خلیج فارس، فشار را از سفره های آب اصفهان کم می کند و علاوه بر آن پروژه کوهرنگ سه نیز با قوت در حال پیگیری و انجام است و با برطرف شدن مسئله آب و هم چنین انجام پروژه قطار سریع السیر اتفاقات خوبی در اصفهان رقم می خورد و سبب آرامش مردم می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه