موج
کدخبر : ۴۰۸۹۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-408977

معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبر داد:

معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: از سال 1390 تا پایان سال 1399 ارائه پیشنهادات کارکنان آبفای استان اصفهان 13 برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مجتبی قبادیان بیان داشت: در سال 1390 تعداد 352 پیشنهاد از سوی کارکنان ارائه شد در حالی که این رقم در پایان سال 1399 به بیش از 4 هزار و 435 پیشنهاد افزایش یافت.

وی افزود: در سال 1390سرانه پیشنهادات در آبفای استان اصفهان 18/. درصد بود که با ترغیب کارکنان به ارائه پیشنهادات سازنده و کاربردی در زمینه ارتقاء فعالیت و خدمات آبفا این رقم در پایان سال 1399 به 26/2 درصد افزایش یافت.

قبادیان با اشاره به ثبت پیشنهادها در سال 1400 اعلام کرد: در نیمه نخست سال 1400 بیش از 2 هزار و 129 پیشنهاد از سوی کارکنان در سامانه نظام پیشنهادات آبفای استان اصفهان ثبت شده است.

رییس کمیته پذیرش و بررسی پیشنهادهای آبفای استان اصفهان با اشاره به تدابیری که در زمینه افزایش نرخ مشارکت کارکنان در دستور کار قرار گرفته است اظهار داشت: فراخوان های ایده ماهیانه با هدف مشارکت حداکثری کارکنان در نظام پیشنهادها یکی از این تدابیر بود که در مجموع از سال 1390 تا پایان شهریور 1400 ، تعداد 115 فراخوان ایده منتشر شده است. 

قبادیان افزود: این فراخوان ها به صورت ماهیانه با طرح موضوع مشخص در خصوص بهبود فعالیت های آبفا و به منظور مشارکت حداکثری کارکنان منتشر می شود که در پایان، به قید قرعه به چند نفر از همکاران در هرفراخوان هدایای غیرنقدی تقدیم می شود.

وی  برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها را یکی دیگر از راهکارهای افزایش سرانه پیشنهادات دانست و بیان کرد:  در چند سال اخیر  ده ها کارگاه آموزشی در مناطق مختلف برای  نیروهای رسمی، قراردادی، شرکتی، حجمی و... برگزار شده است.

این مقام مسئول افزود:  در این دوره های آموزشی کارکنان با مباحثی از جمله سبک های مدیریتی، لزوم ایجاد تغییر در فعالیت های روزمره،  روش های ارائه پیشنهاد، ویژگی های پیشنهاد، وظایف دبیر و دبیرخانه نظام پیشنهادها، چگونگی بررسی و ارائه پاداش به پیشنهادهای پذیرفته شده و همچنین دلایل رد پیشنهاد و  راه های اعتراض و رسیدگی دوباره به آن آشنا شدند.

قبادیان  تصریح کرد: در  دوره های آموزشی آشنایی با نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها ، کارکنان  به صورت عملی و برخط با مراحل ثبت، ویرایش و پیگیری پیشنهاد در سامانه نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها آشنا شده و اقدام به ارائه و ثبت پیشنهادهای خود می کنند.

معاون منابع انسانی و تحقیقات آبفای استان اصفهان نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها را موجب تقویت حس مسئولیت پذیری و زمینه ساز بروز خلاقیت و نوآوری دانست و خاطرنشان ساخت: شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از جمله شرکت های پیشرو و موفق در استقرار نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در کشور به شمار می رود که از سال 1378 اقدام به راه اندازی این نظام در شرکت کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها