موج
کدخبر : ۴۰۵۳۳۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-405332

مدیر مخابرات منطقه اصفهان خبر داد:

مدیر مخابرات منطقه اصفهان گفت: بیش از 3 میلیون خط تلفن ثابت در استان اصفهان وجود دارد که از این تعداد حدود ٦٠٠ هزار خط تلفن ثابت کارکرد ماهانه ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اسماعیل قربانی در جمع اصحاب رسانه با اشاره باینکه بیش از 3 میلیون خط تلفن ثابت در استان وجود دارد ، بیان داشت: از این تعداد حدود دو میلیون و ٥٠٠ هزار خط تلفن ثابت مشغول به کار است و حدود ٦٠٠ هزار خط تلفن ثابت کارکرد ماهانه ندارد.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان اصفهان ۴۶/۳۳ درصد است، افزود: به ازای هر ١٠٠ نفر شهروند ٤٦ خط تلفن ثابت در اصفهان وجود دارد.

این مقام مسئول گفت: طی ۱۰ سال گذشته سرویس دیتا و اینترنت رو به توسعه بوده است، که طی دو سال گذشته و با شیوع ویروس کرونا شاهد افزایش 5 برابری بودیم.

قربانی با بیان اینکه دراستان سرعت مصرف اینترنت در سال ٩٨ حدود ٣٣ گیگابیت بر ثانیه بود، افزود: در حال حاضر سرعت مصرف اینترنت دراستان اصفهان به ١٥٥ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان اضافه کرد: طی هفته گذشته حدود ٤٠ گیگابیت بر ظرفیت اینترنت استان افزود شده  وسرعت اینترنت در استان به ٢٥٠ گیگابیت ارتقا داده شده است.

وی با اشاره به  وجود حدود ٩٣٣هزار پورت ADSL در استان ، بیان داشت: ٧٢١ هزار پورت مشغول به کار است همچنین در حال حاضر حدود ٩ هزار پورت VDSL در استان اصفهان وجود دارد.

این مقام مسئول در خصوص فیبر نوری در استان گفت: استان اصفهان در سرویس مبتنی بر فیبر نوری به یکی از استان‌های پیشران در کشور تبدیل شده است، و  طی پنج سال آینده همه مشترکین تلفن ثابت به سرویس فیبر نوری مجهز خواهند شد.

قربانی با بیان اینکه استان اصفهان یکی از استان‌های برتر در حوزه تلفن همراه است، توضیح داد: در حال حاضر در استان اصفهان حدود 7 میلیون و 400 هزار مشترک همراه اول وجود دارد، که مصرف ماهیانه شبکه تلفن همراه در استان به یک میلیون ۳۳۳ هزار گیگابایت بر ثانیه رسیده است.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان ادامه داد:  ۱۱۲ شهر در استان اصفهان تحت پوشش نسل چهارم خط تلفن همراه است که ضریب نفوذ تلفن همراه در استان اصفهان ۱۳۸/۳۸ درصد است.

قربانی در ارتباط با مشترکین تلفن ثابت در استان توضیح داد: در حال حاضر حدود هزار و ۴۳۳ روستا در استان اصفهان دارای ارتباط ثابت هستند که از این تعداد حدود ۹۲۱ هزار روستا داری خط تلفن ثابت خانگی هستند.

وی گفت: در حال حاضر ارتباطات به یک المان مؤثر در اکوسیستم زندگی جامعه تبدیل شده است و مخابرات ایران به عنوان مهمترین عامل حیات اکوسیستم دیجیتال در کشور تلقی می‌شود.

این مقام مسئول اظهار داشت: طی سال های گذشته تعرفه‌های مخابراتی نه تنها افزایش نداشته است بلکه کاهش نیز یافته و یک دقیقه مکالمه درون استان اصفهان ۴۵ ریال محاسبه می‌شود.

اسماعیل قربانی در خصوص تاریخچه شرکت مخابرات بیان داشت: شرکت مخابرات ایران در سال ۱۳۵۰ در چهارچوب یک شرکت دولتی تأسیس شد ، تا قبل از سال ۷۳ تنها تلفن ثابت در کشور وجود داشت اما بعد ورود تلفن همراه بستر جدیدی ایجاد و با توسعه ارتباطات و اینترنت وابستگی جامعه به این دو مقوله روز به روز بیشتر شد.

مدیر مخابرات منطقه اصفهان با بیان اینکه مخابرات در قالب یک ساختار خصوصی تلقی می‌شود، گفت: در این راستا شرکت مخابرات یک تعهد ملی دارد تا حیات صنعت ارتباط کشور را حفظ کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها

`