موج
کدخبر : ۳۸۷۴۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-387491

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان خبر داد:

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از اجرای 15 طرح نورپردازی با اعتبار 220 میلیارد ریال در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسن موذنی با اشاره به اجرای 15 طرح نورپردازی در شهر اصفهان گفت: طرح نورپردازی در مکان های تاریخی و غیرتاریخی اصفهان از جمله در دهانه ‌های فوقانی پل خواجو، مجموعه پل‌های دفاع مقدس، پل آذر و .... با استفاده از نظر متخصصان این حوزه اجرا شد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از برنامه های سازمان زیباسازی نورپردازی ساختمان ها با مشارکت حوزه های دیگر است، نورپردازی کتابخانه مرکزی با استفاده از ۹۳۲ چراغ در پنج رنگ انجام شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان بیان کرد: نورپردازی مجموعه پل‌های دفاع مقدس سال ۸۳ برای اولین بار در کشور به روش LED انجام شد و طی ۱۶ سال گذشته همواره روشن بود، اما به دلیل به‌روز شدن روش‌های نورپردازی و چراغ‌های LED و این که دیگر تعمیرات و نگهداری این نورپردازی مقرون به صرفه نبود، با همکاری شهرداری منطقه 6 مجموعه پل‌های دفاع مقدس با چراغ‌های LED جدید نورپردازی شد.

*نورپردازی دهانه ‌های فوقانی پل خواجو 

وی تاکید کرد: این طرح ها با برگزاری کمیته ‌های کارشناسی و فنی، طراحی شده و به مرحله اجرا درآمده است.

موذنی با اشاره به اینکه نورپردازی دهانه ‌های فوقانی پل خواجو با هماهنگی میراث فرهنگی انجام شده است، اظهار کرد: همچنین، پروژه نورپردازی درختان خیابان فردوسی با استفاده از ۳۰۰ چراغ حدفاصل پل فردوسی تا خیابان منوچهری با رعایت اصول فنی و زیست محیطی، طراحی، اجرا و نصب شده است.

وی افزود: نورپردازی بقاع و تکایای تخت فولاد با اجرای طرح ‌های نورپردازی در چهار مکان تاریخی و مذهبی خانه حکمت، آرامگاه دهش، تکیه‌های بروجردی و تویسرکانی با همکاری منطقه شش شهرداری اصفهان و با مجموع اعتبار چهار میلیارد ریال اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: پل آذر نیز توسط سازمان زیباسازی و با همکاری شهرداری منطقه یک نورپردازی شده است. 

*نورپردازی گذر سعدی و پشت مطبخ با هماهنگی میراث فرهنگی 

وی تاکید کرد: نورپردازی گذر سعدی و گذر پشت مطبخ در جوار میدان نقش جهان به روش دفنی و با هماهنگی میراث فرهنگی و همکاری شهرداری منطقه سه صورت گرفت.

موذنی بیان کرد: نورپردازی عرشه‌ها و ستون‌های پل شهید سلیمانی و روشنایی زیرگذر آن با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال اجرا و از حدود دو هزار و ۳۵۰ چراغ وال واشر، دفنی و پروژکتور استفاده شده است.

وی افزود: پل تاریخی سی و سه پل با هماهنگی میراث فرهنگی در دو بخش دهانه ‌های پایینی و فوقانی و بدون هیچ آسیبی به این بنای تاریخی با استفاده از چراغ‌های LED با ولتاژ پایین برای حفظ سلامت و امنیت شهروندان نورپردازی شده است.

*کارکرد دو منظوره نورپردازی ایستگاه مترو ۲۵ آبان

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: نورپردازی مسجد شیخ لطف ‌الله نیز با استفاده از ۵۶ پروژکتور و با صرف هزینه ۸ میلیارد ریالی در دست انجام است که برای این اقدام هماهنگی کامل با مراجع میراثی وجود دارد.

حسن موذنی بیان داشت: یکی دیگر از پروژه های نورپردازی شهر، در ایستگاه مترو ۲۵ آبان با بهره‌گیری از ۴۰ هزار پیکسل LED  است که با سازه‌ای سبک و کم حجم با پوشش کامل دو نمای غربی و جنوبی ساختمان اجرا شده است. این نورپردازی قابلیت نمایش افکت، انیمیشن، کارهای گرافیکی و تبلیغ مناسبت‌های ملی و مذهبی را دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها