موج
کدخبر : ۳۸۴۹۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384996

با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، امروز مراسم افتتاح پل کلیشاد و آغاز عملیات اجرایی قطعه سوم پروژه کمربندی جنوب غرب اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در آیین افتتاح تقاطع غیرهمسطح کلیشاد و آغاز عملیات اجرای قطعه سوم از پروژه کمربندی جنوب غرب اصفهان با حضور داریوش امانی ضمن تشریح وضعیت این پروژه‌ها اذعان داشت: تقاطع غیرهمسطح کلیشاد، قطعه آخر از پروژه کمربندی جنوب غرب اصفهان بوده که محل تلاقی کمربندی جنوبی اصفهان با آزادراه ذوب‌آهن است. 

وی افزود: مسیر کمربندی جنوب غرب اصفهان که محور اصفهان- شهرضا وکمربندی شرقی اصفهان را به آزادراه ذوب آهن متصل می‌کند جمعاً ۱۷ کیلومتر است. که شروع این محور از محل پل راهداران (تقاطع غیرهمسطح) در محور اصفهان-شیراز، حد واسط مجتمع مسکونی شهرک سپاهان‌شهر و منطقه پادگان نظامی سپاه بوده و پس از تقاطع، با محور ابریشم-آبنیل به محور آزادراه ذوب‌آهن در محل تقاطع کلیشاد ختم می‌شود.

قاری‌قرآن اظهار کرد: این پروژه به چهار قطعه تقسیم‌بندی شده، قطعه نخست آن به طول ۱۲ کیلومتر در سنوات گذشته به بهره‌برداری رسیده است. و قطعه دوم آن، پل آبنیل در محل تقاطع محور شهر ابریشم به گردنه آبنیل است که این بخش از پروژه نیز تا کنون دارای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده و با توجه به اتمام قرارداد در حال برنامه‌ریزی لازم جهت تکمیل آن هستیم. 

وی ادامه داد: قطعه سوم حد فاصل پل آبنیل تا پل کلیشاد است که مراحل قانونی اجرای این پروژه انجام و دارای پیمانکار منتخب بوده و امروز نیز عملیات اجرایی این قطعه به طول ۴.۵ کیلومتر با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آغاز شد. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه قطعه چهارم این پروژه (پل کلیشاد) امروز افتتاح شد گفت: در بحث پروژه‌های عمرانی کل استان در مقاطع مختلفی از سال ۹۹ طرح‌های باقیمانده از سنوات قبل را تکمیل و بازگشایی کردیم که تقاطع غیرهمسطح کلیشاد نیز از این جمله بود و قبل از ایام نوروز بازگشایی و تقدیم مردم عزیز استان شد. 

وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز سیاست ما همچون سال گذشته تمرکز بر پروژه‌های باقیمانده از سنوات قبل و تکمیل پروژه‌های جدید تعریف شده در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ است. 

علیرضا قاری‌قرآن با بیان اینکه احداث کمربندی جنوب غرب اصفهان به عنوان بخشی از رینگ چهارم استان در ایجاد ارتباط بین استان‌ها و شهرهای جنوبی و غربی کشور بسیار با اهمیت است. اذعان داشت:  محور اصفهان-شهرضا، ارتباط شهر اصفهان با مناطق جنوبی کشور از قبیل شیراز و یاسوج و محور آزادراه ذوب آهن، ارتباط اصفهان با مناطق جنوب غرب کشور مثل زرین شهر و شهرکرد را برقرار می‌کند که کمربندی جنوب غرب اصفهان در تسهیل ارتباط بین این دو منطقه بسیار نقش مهمی دارد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها