موج
کدخبر : ۳۷۶۶۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-376669

نریمانی خبر داد:

رئیس هیئت امنای امامزاده شاه میر حمزه از راه اندازی هیئت نوجوانان "امیدان حسین" در امامزاده شاه میر حمزه با حضور 800 نوجوان خبر داد.

نریمانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با بیان اینکه برگزاری 100 برنامه فرهنگی، بازسازی بخش هایی از حرم مطهر، ساخت دو اتاق برای برگزاری جلسات، آغاز عملیات زیرزمین 700 متری امامزاده ، بهره برداری از 100 قبر در زیر زمین امامزاده، تعویض فرش‌های امامزاده طی 6 ماه گذشته انجام شده است، اظهار داشت: در مجموع در این بازه زمانی 400 میلیون تومان برای فعالیت‌های عمرانی هزینه شده است.

وی افزود: تشکیل هیئت نوجوانان "امیدان حسین" با حضور 300 نوجوان هفت تا 13 سال به عنوان عضو ثابت  و 500 عضو متغیر از دیگر اقدامات صورت گرفته است که تاکنون دو اردو برای دختران و دو اردو برای پسران برگزار کرده‌ایم و هفت جلسه نیز با این نوجوانان برگزار کردهایم.

رئیس هیئت امنای امامزاده شاه میر حمزه راه اندازی خیریه "مهر کریمانه" را نیز از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این امامزاده اعلام کرد و افزود: این خیریه تاکنون 50 خانواده بی بضاعت را تحت پوشش قرار داده است ضمن اینکه تاکنون هفت وعده پخت غذا داشتهایم که در هر وعده دوهزار و 500 پرس غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع شده است.

وی توزیع گوشت و اهدای بن خرید لباس با ارزش 40 میلیون تومان را از دیگر اقدامات صورت گرفته طی 6 ماه اخیر اعلام کرد و گفت: آشپزخانه حرم نیز با اعتبار 250 میلیون تومان به بهره برداری رسیده است و تاکنون 40 وعده پخت غذا را داشته‌ایم که یکی از این وعدهها را بین همسایگان حرم مطهر با شاخه‌های گل توزیع کردهایم.

نریمانی احیای موقوفات حرم مطهر شاه میر حمزه را از دیگر اقدامات صورت گرفته طی 6 ماه اخیر اعلام کرد و گفت: " مدرسه چمران" از جمله موقوفات احیا شده است که دارای 4 هزار و 500 متر است آزادرسازی شده و در اختیار امامزاده قرار گرفت.

وی افزود: فروشگاه این مدرسه نیز تحت عنوان فروشگاه فرهنگیان که 23 ماه بود اجاره اوقاف را پرداخت نکرده بودند و قرار است این فروشگاه به زودی تخلیه شود.

رئیس هیئت امنای امامزاده شاه میرحمزه با بیان اینکه طرح جامع امامزاده نیز آماده شده است، ابراز داشت: این طرح به زودی اجرایی خواهد شد.

نریمانی خش زنده مراسم‌های عزاداری و دعاخوانی امامزاده میر حمزه را نیز از دیگر اقدامات 6 ماه اخیر اعلام کرد و گفت: دوهزار و 500 دقیقه فایل صوتی نیز تهیه و در صفحه مجازی این امامزاده منتشر شده است و 10 ساعت از این برنامه‌ها در شبکه ملی پخش شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها