موج
کدخبر : ۳۶۳۸۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363827

فرشته امینی:

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان بیان داشت: توانمند سازی، شناسایی و شبکه سازی بانوان از رویکردهای مهم بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، فرشته امینی در معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: توانمند سازی، شناسایی و شبکه سازی بانوان از رویکردهای مهم بوده است؛ در حال حاضر حضور بانوان در اتاق بازرگانی اصفهان ، با رشد دو برابری،از یازده به 24 درصد در کمیسیون های اتاق و افزایش تعداد بانوان دارنده کارت بازرگانی، روبرو بوده است.

وی از معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده خواست که با پیگیری و  اقدامات ویژه، زمینه امید بیشتر برای بانوان کارآفرین را فراهم کند.

در ادامه معاون اقتصادی استانداری اصفهان، با بیان اینکه حضور بانوان کارآفرین در استان باعث افتخار است، گفت:لازم است بانوان مسائل و مشکلات خود را با کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح کنند.

قاضی عسگر از تشکیل کمیته تخصصی ویژه بررسی مسائل و مشکلات بانوان برای اولین بار خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این کمیته تخصصی تاثیر چشمگیری در ارتقا امور بانوان داشته باشد.وی همچنین بر پیگری پیشنهادات و مشکلات مطرح شده از سوی بانوان از جمله تاسیس صندوق حمایتی بانوان و غیره تاکید کرد.

همچنین معاون رئیس جمهور با تقدیر از بانوان اصفهانی که همواره در عرصه های مختلف حضور موفق داشته اند، اظهار کرد:علیرغم شرایط تحریم و جنگ اقتصادی بانوان کارآفرین اصفهانی به تلاش خود ادامه داده و به صورت خستگی ناپذیر در میدان حضور دارند. در این زمینه باید از شخصیت الهام بخش حضرت خدیجه (س)  الگو گرفت که ایشان با وجود فشارهای مختلف تجارت حلال را پایه ریزی کردند.

فرشته امینی (2)

معصومه ابتکار ادامه داد: در سال 96 شاخص هایی در 8 محور ازجمله، مشارکت اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال به تصویب رسانده شد که بر اساس این برنامه های نتیجه محور امید است ارتقا وضعیت زنان و خانواده رقم بخورد.

وی اضافه کرد: در حوزه ارتقا مهارت های تخصصی با جهاد دانشگاهی در حال الگو سازی در موضوع مشاغل خانگی خاص زنان سرپرست خانوار هستیم و در سازمان استاندارد نیز، استانداردهایی به تصویب رسیدکه ابلاغ و اجرایی شده است؛همچنین از مشاغل خرد که از مهمترین زمینه های اشتغال زنان سرپرست خانوار است،حمایت ویژه شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از رایزنی با بانک مرکزی و فراهم شدن امکان استفاده از سهام عدالت به عنوان وثیقه برای بانوان خبر داد.

ابتکار، از ایجاد درگاهی تحت عنوان سامانه ملی بانوان کارآفرین نیز یاد کرد و بیان کرد: بانوان کارآفرین می توانند در این درگاه ثبت نام کرده و حرفه خود را معرفی و رقابت کنند سپس با رای مردمی بیست نفر به عنوان کارآفرینان برتر انتخاب می‌شوند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش پایانی صحبت های خود پیشنهاد داد: یک ایده در زمینه کسب و کارهای نو و استارت‌آپ ها از اتاق بازرگانی اصفهان مطرح شود تا با انجام حمایت های لازم، راه اندازی شود؛همچنین این وعده را نیز داد تا مسائل و مشکلات مطرح شده در جلسه را از طریق وزارت صمت و هیئت دولت پیگیری کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها