موج
کدخبر : ۳۵۴۱۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354176

پلیس فتای استان اصفهان هشدار داد:

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری با شگرد بسته حمایتی 100 هزار تومانی کرونا به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: اخیراً مشاهده شده برخی از افراد سودجو با ارسال پیام‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی با موضوع دریافت بسته حمایتی 100 هزار تومانی کرونا از شهروندان کلاهبرداری می کنند.

وی افزود: برخی افراد سودجو با ارسال پیام‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی و شبکه ارتباطات موبایلی به دنبال دریافت اطلاعات کارت بانکی شهروندان با ترفند واریز یارانه یا ثبت نام بسته‌های حمایتی هستند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه  شهروندان می بایست هر گونه اخبار مربوطه را از طریق منابع موثق مانند رسانه ملی، خبرگزاری های رسمی و سایت های سازمان‌ها دریافت و صرفاً به سامانه های مورد تایید آنها مراجعه کنند اظهار داشت:  شهروندان این نکته را نیز مدنظر داشته باشند که سازمان ها و ادارات دولتی برای ثبت نام، ویرایش اطلاعات و هرگونه فرایندی، هیچ گاه پولی دریافت نمی کنند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان عنوان کرد: مجرمان سایبری به راحتی کاربران را برای ورود به این درگاه های جعلی تشویق می کنند، بنابراین کاربران با سامانه های جعلی تحت عناوین مختلف از جمله بسته حمایتی، یارانه، سهام عدالت، سجام یا خدمات شارژ و اینترنت ارزان قیمت روبرو می شوند که بیشتر این لینک ها کاربران را به صفحات فیشینگ هدایت می کند و کاربران در هنگام خرید به راحتی اطلاعات بانکی خود را در اختیار فیشرها قرار می دهند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها