موج
کدخبر : ۳۵۴۱۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354122

به صورت ویدئوکنفرانس؛

آزاد راه کنار گذر شرق اصفهان امروز به صورت ویدئوکنفرانس توسط رئیس جمهوربه بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان درمراسم افتتاح آزادراه شرق اصفهان گفت: آزادراه کنارگذر شرق اصفهان یکی از کریدور‌های شمال به جنوب کشور است که کشور‌های شمالی را به آب‌های آزاد متصل می‌کند امروز به صورت ویدئو کنفرانس توسط روحانی افتتاح شد.

علیرضا قاری قرآن بیان داشت: این آزادراه یکی از مسیر‌های ترانزیتی مهم کشور محسوب می‌شود که با ۶ باند رفت و برگشت، از کیلومتر ۳۰ آزادراه اصفهان- نطنز - کاشان شروع و به طول ۹۳ کیلومتر به سمت شرق ادامه می‌یابد.

 وی گفت: با افتتاح آزاد راه شرق مسیر تردد خودروهای عبوری از شهر اصفهان کوتاه و زمان سفر بین استان‌های شمالی و جنوبی کشور ۸۰ دقیقه کمتر می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه این طرح بزرگ ملی از نظر اجرایی به ۳ قطعه مجرا تقسیم شده گفت: قطعات اول و دوم این طرح جمعاً به مساحت ۶۳ کیلومتر از آزاد راه اصفهان-کاشان منشعب شده و با عبور از جاده اصفهان- اردستان تا جاده نایین-اصفهان ادامه می‌یابد.

قاری قرآن افزود: برای احداث این آزاد راه یک میلیون متر مکعب خاکبرداری، هشت میلیون مترمکعب خاکریزی، ۱۶۵ هزار تن بتن ریزی و ۷۰۰ هزار تن آسفالت انجام شده است.

وی توضیح داد: قطعه اول آزادراه شرق اصفهان از آزادراه اصفهان- نطنز تا آزادراه اصفهان- اردستان به طول 30 کیلومتر، قطعه دوم آن در ادامه تا جاده اصفهان- نایین به طول 33 کیلومتر و قطعه سوم این کنارگذر از جوار باغ رضوان تا گردنه لاشتر پس از بهارستان، به طول 30 کیلومتر است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: افتتاح پروژه آزادراه شرق اصفهان در کاهش قیمت تمام شده کالاها و خدمات تاثیر دارد وبا انتقال سریع  بار و کالا ها در مصرف سوخت نیز صرفه جویی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها