موج
کدخبر : ۳۵۱۸۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351842

معاون اقتصادی استانداری اصفهان خبر داد:

معاون اقتصادی استانداری اصفهان از صادرات بیش از ۲ هزار تن محصول از کل کشور از طریق کارگو ترمینال استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سید حسن قاضی عسگر در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به صادرات ۲ هزار و ۴۰۰ تن محصول از طریق کارگو ترمینال استان اصفهان ، بیان داشت: راهبرد و هدف توسعه گردشگری و خدمات برتر، توسعه صادرات، توسعه صنایع کم‌آب‌بر و سبز، توسعه اقتصاد الکترونیکی و توسعه صنایع ریلی و وابسته در استان اصفهان است.

وی با اشاره به  وجود تحریم‌ها و نبود منابع نفتی گفت: باید در اجرای بعضی از امور بازنگری و با توجه به شرایط کنونی آنها را احصا کنیم تا بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم.

قاضی عسگر افزود: با آزاد شدن واردات مواد اولیه در برابر صادرات می‌توانیم نهاده‌های دامی و مواد اولیه مورد نیاز صنایع و قطعات دستگاه‌های خط تولیدی را که قابلیت ساخت داخل ندارد را وارد کنیم تا مشکل صنعت را برطرف کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد: برای فعالان اقتصادی در حوزه پالایشگاهی و شیمیایی مجوزی از وزارت نفت گرفته ایم تا بتوانند نفت خام را دریافت، پالایش و محصولات خود را صادر کنند.

معاون  اقتصادی  استانداری اصفهان گفت: در زمینه فرآورده‌های نفتی گردش مالی خوبی با توجه به ظرفیت‌های استان اصفهان به وجود می‌آید که استان‌های دیگر مانند اصفهان نقاط قوت در این زمینه ندارند.

وی با بیان اینکه استان اصفهان از دیرباز از نظر تعدد صنایع در کشور معروف است،اظهار کرد: در همین راستا به دنبال تکمیل زنجیره پوشاک از صفر تا صد در استان هستیم.

قاضی عسگر ادامه داد: قرار است تا در دهه مبارک فجر جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر در اصفهان تشکیل شود تا به سیاست توسعه پوشاک، کیف و کفش برای درک ارزش افزوده آن دست پیدا کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان  با اشاره به تقویت و راه‌اندازی صنایع کم‌آب‌ و سبز در استان اصفهان بیان کرد: در شهرستان آران و بیدگل شیمی پارک صنایع معدنی در دست اجرا است تا از معدن ارزان و ارزشمند دریاچه نمک استفاده کنیم.

وی  گفت: با شیوع ویروس کرونا ضربه جدی به حوزه گردشگری وارد شد اما در برخی کشورها مانند ترکیه با توسعه گردشگری ایمن خود را با این شرایط وفق دادند.

سید حسن قاضی عسگر در ادامه به رتبه‌های کسب شده استان اصفهان در کشور اشاره کرد و افزود:  استان اصفهان در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ در بخش صنعت ،تشکیل منظم نشست‌های شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی، تعداد مصوبه‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید رتبه نخست کشور و همچنین در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ در بخش کشاورزی رتبه دوم را کسب کرده است.

این مقام مسئول در خصوص نرخ بیکاری استان توضیح داد: بر اساس مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان در سال‌جاری به ۱۱.۶ درصد رسیده است که با توجه به شیوع ویروس کرونا افزایش مختصری نسبت به تابستان سال گذشته دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان همچنین در ارتباط با مشاغل آسیب دیده از کرونا گفت: از طرف دولت بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب دیده تعلق گرفت که تا کنون ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال آن به مشاغل پرداخت شده است.

قاضی عسگر با بیان اینکه استان اصفهان در استفاده از تسهیلات رتبه دوم کشور را دارد، اظهار کرد: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اصفهان مشکلات حدود ۶۰۰ واحد تولیدی شناسایی شده است.

معاون اقتصادی استانداری اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها