موج
کدخبر : ۳۴۰۸۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340875

وزیر راه و شهرسازی در اصفهان خبر داد:

وزیر راه و شهرسازی ازبازسازی و نوسازی ۱۸ هزار دستگاه اتوبوس شهری در کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، محمد اسلامی در آئین افتتاح پارک سوار صفه و رونمایی از ۸۰ دستگاه اتوبوس شهری در اصفهان با اشاره به پیش بینی بازسازی و نوسازی ۱۸ هزار دستگاه اتوبوس شهری در برنامه ششم توسعه در کشور گفت: متاسفانه شهرداری ها در راستای این برنامه  در چندسال گذشته نتوانستند به دلیل عدم تأمین منابع به این مهم دست پیدا کنند.

وی اظهار کرد: اما ما اعتقاد داریم تحقق این هدف با استفاده از ظرفیت صنایع داخلی و توان نیروهای بومی دور از دسترس نخواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: باتوجه به مصوبات و تاکید دولت از محل یارانه صرفه‌جویی سوخت و تسهیلات تبصره ۱۸ برای ناوگان برون و دورن شهری گامی در جهت کاهش آلودگی هوای شهرها با نوسازی و بازسازی ناوگان‌های اتوبوسرانی برداشته شود.

اسلامی با اشاره به توسعه قطار شهری در شهرهای مختلف براساس قانون تصویب شده در مجلس بیان داشت: برای کاهش آلودگی هوای کلان شهرها اساسنامه شرکت قطارهای حومه‌ای سال گذشته تصویب شد.

وزیرراه وشهرسازی گفت: با همیاری وزارت کشور و شهرداری‌ها و با رویکرد وزرات راه و شهرسازی در شهرسازی «ریل پایه»  اتصال متروهای بین شهری و پیوستن راه آهن حومه‌ای با راه آهن سراسری کشور مدنظر قرار گرفته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها