موج
کدخبر : ۳۳۹۲۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339255

رئیس پلیس فتای استان اصفهان هشدار داد:

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری اینترنتی به بهانه نذورات عید قربان در اصفهان به شهروندان هشدار داد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: به تازگی افراد فرصت طلب و کلاهبردار با سوء استفاده از نام عید قربان با ارسال پیامک جعلی به شهروندان، به دنبال جمع آوری کمک های مردمی و به این بهانه از آنان کلاهبرداری می کنند.

وی افزود: افراد سودجو برای جلب اعتماد قربانیان اقدام به ارسال لینک جعلی از طریق پیامک یا شبکه های اجتماعی آنها را به درگاه فیشینگ هدایت و با سرقت اطلاعات کارت بانکی نیات مجرمانه خود را عملی می کنند.

این مقام انتظامی گفت: شهروندان در هنگام پرداخت وجه حتماً تنها به شماره حساب‌های رسمی و اعلام شده نذورات و کمک‌های خود را واریز و به سایر شماره حساب‌هایی که مورد تأیید هیچ سازمانی نیستند توجه نکرده و موضوع را سریعاً به پلیس اعلام کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان عنوان داشت: با تشکیل پرونده قضائی تاکنون حساب های بانکی افرادی که از این طریق از شهروندان کلاهبرداری کرده مسدود و شناسایی سایر متهمان مرتبط با این پرونده در دستور کار پلیس فتا قرار دارد.

سرهنگ مرتضوی به شهروندان هشدار داد: مجرمان سایبری به راحتی با بهره گیری از احساسات و اعتقادات مذهبی افراد دست به کلاهبرداری می زنند به طوری که کاربران را برای ورود به درگاه های جعلی تشویق می کنند، یکی از راه های تشخیص سایت های فیشینگ بررسی قسمت URL سایت است که کاربران باید حتما به آدرس سایت و درگاه مورد استفاده توجه کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها