موج
کدخبر : ۳۳۳۴۱۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-333410

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد:

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از اجرای شبکه آبرسانی سایت مسکونی ۵۰ هکتاری فاز ۲ شهرک بهارستان تیران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا قاری‌قرآن با اشاره به اجرای شبکه آبرسانی به شهرک مسکونی بهارستان تیران  گفت: فاز دوم شهرک بهارستان تیران به مساحت ۵۰ هکتار در حال آماده‌سازی می‌باشد و پیش‌بینی تمامی کاربری‌های شهری و سطوح مورد نیاز براساس سرانه جمعیت و طرح تفضیلی در این سایت صورت پذیرفته است.

وی در خصوص مساحت قطعات طراحی شده در این فاز عنوان کرد: ۱۶.۲ هکتار شامل ۶۲۶ پلاک با کاربری مسکونی، یک هکتار کاربری تجاری، ۱.۵ هکتار کاربری ورزشی، ۴.۹ هکتار کاربری آموزشی، ۵.۸ هکتار کاربری فضای سبز و ... به مجموع ۳۱ هکتار در این سایت لحاظ گردیده است.

مدیرکل راه‌و شهرسازی استان با اشاره به اینکه در راستای طرح اقدام ملی مسکن، ۲.۳ هکتار از اراضی این سایت جهت اجرای  ۱۸۰ واحد مسکونی به صورت بلوک‌های آپارتمانی تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گردیده است تصریح کرد: در صورت تمایل بنیاد مسکن، امکان افزایش میزان اراضی واگذاری جهت افزایش واحدهای مسکونی درطرح اقدام ملی مسکن وجود دارد.

علیرضا قاری قرآن با اشاره به اینکه در طرح آماده سازی فاز ۲ شهرک بهارستان تیران ، سیاست دولت به این شیوه است که قبل از واگذاری زمین، اجرای خدمات در دستور کار قرار گیرد، بیان کرد: در طرح اقدام ملی مسکنِ تیران نیز در ابتدا خدمات زیربنایی شامل آب و برق برای هر پلاک مهیا و سپس پلاک‌های مسکونی تحویل می‌شود.

وی افزود: جهت اجرای خدمات زیربنایی این شهرک، در سال گذشته قرادادهای جداگانه‌ای فی‌مابین این اداره‌کل و شرکت‌های "آب‌وفاضلاب" و "توزیع نیروی برق" استان در مجموع ۲۴ میلیارد ریال منعقد گردیده است. که در همین راستا شرکت آب و فاضلاب مطالعات اولیه، تهیه طرح و انتخاب پیمانکار را انجام و اجرای شبکه آب آن به طول  ۵ هزار متر را در خردادماه سال جاری آغاز کرده است.

مدیرکل راه ‌و شهرسازی استان در پایان با اشاره به اینکه  سایت مسکونی بهارستان تیران تا مرحله اجرای بیس پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: تاکنون مبلغ ۷۰ میلیارد ریال جهت آماده سازی آن هزینه گردیده است و به امید خدا به محض اتمام شبکه تاسیسات، آسفالت آن عملیاتی می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها