موج
کدخبر : ۳۳۱۷۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-331787

رئیس پلیس فتای استان اصفهان در خصوص شگرد کلاهبرداران سایبری به بهانه پیش ثبت نام خودرو از طریق سایت و لینک های جعلی به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی به شهروندان هشدار داد: مراقب شگرد کلاهبرداران سایبری به بهانه پیش ثبت نام خودرو از طریق سایت و لینک های جعلی باشند

وی افزود: کلاهبرداران با طراحی و ساخت لینک و صفحات جعلی و هدایت متقاضیان به ورود و ثبت نام، اطلاعات شخصی و بانکی آنان را دریافت و از این طریق اقدام به کلاهبرداری و برداشت از حساب آنها می کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متقاضیان خودرو غیر از سایت های رسمی و مورد تایید خودرو سازان که شامل www.saipacorp.com و www.ikco.ir می باشد از ورود به سایت های متفرقه و ناشناس خودداری کنند.

وی عنوان داشت: متاسفانه برخی از شهروندان در هنگام ورود به سامانه ها به نشانی سایت توجه نکرده و با جستجو از طریق موتورهای جستجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در شبکه های اجتماعی معرفی شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان به شهروندان توصیه کرد: شهروندان صرفاً به سامانه‌های اعلام شده مراجعه و از رفتن به سایر سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جداً خودداری کنند، چرا که ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های متفرقه می‌تواند زمینه سرقت اطلاعات هویتی و برداشت غیر مجاز از حساب را فراهم آورد، همچنین در صورت ورود به درگاه های جعلی هرچه سریعتر برای تغییر رمز دوم کارت اقدام کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها