موج
کدخبر : ۳۲۹۲۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-329240

رییس شورای شهر خمینی شهر:

رییس شورای شهر خمینی شهر گفت:از مهمترین لوایح ارائه شده به دوره های متعدد مجلس طرح اصلاح درآمد پایداری شهرداری ها است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، عبدالله کیانی در جلسه شورای شهرستان خمینی شهر بیان داشت: طرح اصلاح  در آمد پایداری شهرداری ها در مجلس جهت رفع موانع و مشکلات شهری  از طرح های مهم می باشد.

وی اضافه کرد: خمینی شهر در سیستم های تصمیم گیری و امور اجرایی در استان حرفی برای گفتن دارد ؛شهرستان خمینی شهر دارای پتانسیل بسیار زیادی در استان است اما دارای مشکلات زیادی است که از مهم ترین آنها  مباحث بهداشتی و پزشکی است.

رییس شورای شهر خمینی شهر ادامه داد: شورای شهر خمینی شهر تا آنجا که بتواند با دستگاه های استان تعامل پیدا کرده و حلال معضلات شهر خمینی شهر است.

وی خطاب به نماینده منتخب مردم شهرستان خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: یک نماینده مجلس می تواند با تعاملات خود با وزیران در هر سمتی تسهیلاتی برای شهرستان فراهم کند که از جمله آنها تقویت واصلاح قانون شوراهاست ؛ چرا که ظرفیتی جهت حل مشکلات شهرو روستا است اما درطی این  چند دوره مجلس شورای اسلامی مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته است.

کیانی در خصوص تسهیلات و هزینه های شهرداری تصریح کرد: طرح اصلاح درآمد پایداری شهرداری ها از مهمترین لوایحی بود که در دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی در مجلس بیان شد و اقدامی صورت نگرفت.

رییس شورای اسلامی خمینی شهر در مبحث مدیریت جامع شهری اضافه کرد: اگر یک مدیریت واحد شهری وجود داشته باشد زیر ساخت های شهری به مراتب با نظم بیشتری انجام می شود.

عضو کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر خمینی شهر در ادامه عنوان کرد: خمینی شهر از مظلومیت خاصی برخوردار است و می طلبد که نماینده مجلس اسلامی خمینی شهر گام هایی در این زمینه بردارد.

داوود وطنخواه گفت: از مهمترین مشکلات شهر خمینی شهر وجود پایانه باربری  است که وجود این پایانه کنار منازل مسکونی، مشکلات مالی و جانی فراوانی به همراه دارد که از جمله این آسیب ها تهدیدی برای جان همشهریان است.

وی وجود کارگاه های مزاحم شهری را  از دیگر پروسه های شهری برشمرد و ادامه داد: این کارگاه های مزاحم باید به سمت منطقه دوشاخ  که خارج از شهر است هدایت شود.

عضو کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر خمینی شهر در خصوص راه های شهری خمینی شهر گفت: این شهرستان محروم از ورودی و خروجی مناسب است و امی است با مناقصه ای که به اجرا گذاشته ایم بتوانیم ورودی شهرستان را از سمت میدان استقلال  جهت تسهیل در رفت وآمد بهینه کنیم.

وطنخواه در مبحث رینگ چهارم شهرستان و حمل و نقل شهری و نصب پکیج های فاضلاب نیز با نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی ایراداتی را مطرح کرد‌و خواستار رفع آنها جهت بهبود اوضاع عمرانی و بهداشتی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها