موج
کدخبر : ۳۲۶۳۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-326306

رئیس پلیس فتا استان اصفهان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خصوص اجاره کارت‌های بانکی به دیگران و شگرد کلاهبردان سایبری در این رابطه به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با اشاره به اجاره کارت‌های بانکی گفت: به‌ تازگی شاهد افزایش اجاره مدارک هویتی و شخصی از قبیل گذرنامه، کارت ملی، کارت‌های بانکی و سایر مدارک در سطح جامعه می‌باشیم.

وی ادامه داد: برخی از شهروندان به دلیل اعتماد بیش ‌ازحد به افراد آنلاین در فضای مجازی و بدون در نظر گرفتن عواقب کار، اطلاعات مهم هویتی و کاری خود را در اختیار این افراد قرار می‌دهند.

این مقام مسئول افزود: برخی از مجرمین سایبری با شناسایی طعمه‌های خود و با دادن وعده‌های مختلف و یا پرداخت مبالغی اندک تقاضای در اختیار گرفتن کارت‌بانکی و آن‌ها را دارند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان تأکید کرد: صاحبان کارت‌های بانکی باید به این نکته مهم توجه کنند که حفظ و نگهداری کارت‌های بانکی بر عهده دارنده کارت می‌باشد لذا به‌هیچ‌عنوان کارت و اطلاعات مهم بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند چراکه این موضوع می‌تواند تبعات قانونی به دنبال داشته باشد.

سرهنگ مرتضوی از راه‌اندازی سایت‌های قمار و شرط‌بندی توسط این کارت‌های اجاره‌ای خبر داد و گفت: خریدوفروش محصولات ممنوعه، پول‌شویی، تجارت‌های غیرقانونی و قاچاق و.... از دیگر موارد استفاده این کارت‌ها می‌باشد.

وی در توصیه به شهروندان تأکید کرد: به‌هیچ‌عنوان مدارک هویتی و بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید چراکه در صورت انجام هرگونه فعالیت مجرمانه، شما در مقابل مقام محترم قضایی پاسخگو هستید.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان بیان داشت: شهروندانی که به هر عنوان کارت، شماره‌حساب یا درگاه بانکی خود را در اختیار دیگران قرار داده‌اند قبل از بروز هرگونه مشکل و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، نسبت به ابطال کارت‌بانکی و دریافت کارت جدید اقدام کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها