موج
کدخبر : ۳۲۴۰۹۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-324091

مسئول کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان خمینی شهر در گفتگو با موج:

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خمینی شهر اظهار کرد: با در دست بودن فضای مجازی بازی های محلی وسنتی به فراموشی رفته است.

اعظم صرامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، گفت: متاسفانه در حال حاضر تکنولوژی و فضای مجازی و در دسترس بودن آنها ، مانع از خلاقیت و تکاپوی کودکان و نوجوانان شده و بازی های فکری و خلاقانه  و پرشور به خصوص بازی های محلی سنتی روبه فراموشی است.

وی در خصوص بهتر استفاده کردن کودکان و نوجوانان از اوقات فراغت نوروز گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال ۹۹ را با نویدی تازه آغاز کرد.

اعظم صرامی ابراز کرد:  کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  در راستای احیای این بازی ها و تشویق و ترغیب نمودن مخاطبان برای رفتن به سمت بازی ها در سال گذشته مهرواره بازی های محلی سنتی ،طراحی بازی های جدید ،طراحی بازی های فکری وبرگزاری نمایشگاه و ایستگاه های بازی و سرگرمی را برگزار کرده است.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بیان  این مطلب که  بازی سازی ، طراحی و ساخت بازی و اسباب بازی خلاق است افزود:  این بازی ها  شامل انواع بازیهای حرکتی ،مهارتی ، فکری و دیجیتالی و...است.

صرامی با اشاره به این موضوع که  نوروز  امسال را در خانه بمانیم و بازی سازی کنیم، ادامه داد: خانواده ها می توانند از بازی هایی که  با آن آشنا هستند،طرح هایی تازه خلق کنند تا لحظه هایی به یادماندنی و زیبا بیافرینند.

وی از فراخوان طراحی و ساخت بازی و اسباب بازی خلاق به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبرداد و بیان کرد: این فراخوان شامل انواع بازی های حرکتی و مهارتی، فکری، دیجیتالی است.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خمینی شهر گفت: دراین طرح، دانش آموزان 7 الی15 سال با مشارکت اعضای خانواده می توانند بازی های طراحی شده  را به صورت فردی یا گروهی در قالب فیلم  90 ثانیه تا 2دقیقه به آدرسpeykomid99@gmail.com ارسال نمایند.

به گزارش موج، مهلت ارسال آثار تهیه شده تاپایان فروردین‌ماه 1399 است وبه برگزیدگان طرح های منتخب جوایزی اهدا خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها