موج
کدخبر : ۳۱۸۵۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-318505

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان اعلام کرد:

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان از تدوین اطلس امنیتی برای برگزاری یک انتخابات بدون دغدغه دراصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حیدر قاسمی در جمع اصحاب رسانه بیان کرد: در استان اصفهان تعداد شعب اخذ رأی ۲۸۳۸ عدد است و بر اساس آمار اعلام شده  از وزارت کشور تعداد واجدین شرایط رای دهندگان در استان اصفهان  سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر است که ۱۷۰ هزار و ۴۰۰ نفر رأی اولی هستند.

وی گفت: در استان اصفهان تعداد شعب روستایی ۶۵۱ شعبه، شهری ۲ هزار و ۱۸۵ شعبه و صندوق های ثابت ۲ هزار ۴۷۹ عدد و صندوق های سیار ۳۵۷ صندوق می باشد.

قاسمی درخصوص امنیت انتخابات گفت: تمام ظرفیت ها و امکانات موجود بکارگیری شده تا انتخابات به نحو احسن و کامل در اصفهان انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: در مرحله اول که تأمین نظم و امنیت قبل از انتخابات است بحمد الله تا به امروز شرایط بسیار خوبی وجود داشته و هیچ گونه مشکل امنیتی خاصی نیز به وجود نیامده است.

قاسمی بیان داشت: در مرحله دوم که تأمین نظم و امنیت انتخابات یعنی روز رأی گیری است، نیروی انتظامی مقتدرانه در صحنه حضور دارند تا ان شاءالله کوچکترین اشکالی در حوزه نظم و امنیت انتخابات ایجاد نشود.

وی با اشاره به تبلیغات نامزدهای انتخابات گفت: طبق ماده ۶۵ مکرر قانون تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی از سوی نامزدها و طرفداران آنان، بنر با اندازه ای بیشتر از ۷۰ در ۵۰ به غیر از محل ستاد انتخابی تخلف محسوب می شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: در چند روز گذشته عدم رعایت ابعاد قانونی بنرها و مکان نامناسب برای تبلیغ انتخاباتی دو تخلف عمده تبلیغاتی کاندیداها در اصفهان بوده است.

قاسمی اظهار داشت: در فرمانداری اصفهان اعضای کمیته حقوقی و رسیدگی به تخلف تبلیغاتی کاندیداها در صورت مشاهده هرگونه آثار تخلف انتخاباتی آن ها را محو و پاکسازی می کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان در پاسخ به سوال "خبرنگار موج" مبنی بر مغایرت مدرک تحصیلی کاندیداها در زمان ثبت نام و تبلیغات گفت: ملاک ما در این زمینه مدرکی است که در زمان ثبت نام ارائه شده و در هیئت‌های اجرایی مورد بررسی قرار گرفته است و بنابراین باید بر مبنای همین مدارک کاندیداها در پوسترهای تبلیغاتی خود عنوان مدرک تحصیلی خود را هک کنند.

وی افزود: یکی از کاندیداهایی که زمان ثبت نام مدرک کارشناسی ارشد ارائه کرده است در پوستر تبلیغاتی خود از عنوان دکتر استفاده کرده که در این خصوص به این کاندیدا تذکرات لازم داده شده است.

حیدر قاسمی با اشاره به حمایت احزاب و نهادهای دولتی از کاندیداها بیان داشت: گروه‌ها و احزاب سیاسی می‌توانند از کاندیداهای مورد نظر خود حمایت کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان  گفت: همچنین در حوزه های اجتماعی و کارگری تشکل ها امور انتخاباتی خودشان را دنبال می کنند و نهادها و سازمان‌های مردم نهاد نیز می‌توانند مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنند و از این بابت منعی وجود ندارد.

به گزارش موج، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 2838 شعبه اخذ رأی، دوم اسفند در ۱۵ حوزه انتخابیه در استان اصفهان برگزار می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها