موج
کدخبر : ۳۱۶۹۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-316926

همزمان با چهل و یکمین سالگرد ایام الله فجر؛

همزمان با چهل و یکمین سالگرد ایام الله فجر پروژه گازرسانی به شهرک کارگاهی نهضت آباد درشهرستان نجف آباد افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، معاون بهره برداری شرکت گاز استان اصفهان گفت: 20 انشعاب گاز در شهرک کارگاهی نهضت آباد واقع در شهر نجف آباد با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد ریال در دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید.

حسین بندگانی در مراسم بهره برداری از این پروژه ها بیان داشت: در این پروژه بیش از 4 هزار و 800 متر شبکه تغذیه و توزیع گاز و نصب 20 انشعاب با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد ریال اجرایی شده است.

وی افزود: به برکت انقلاب هم اکنون نعمت گاز طبیعی در 109 شهر و 1060 روستا توزیع شده و بیش از یک میلیون 870 مشترک در سطح استان معادل 99.6 درصد جمعیت استان از گاز طبیعی بهره مند هستند و سالانه حدود 21 میلیارد متر مکعب گاز مصرف می کنند.

معاون بهره برداری شرکت گاز استان اصفهان گفت: قبل از انقلاب، تنها 100کیلومتر شبکه گاز و یک هزار و 500 مشترک در کل استان اصفهان گازدار بودند ولی امروز 26 هزار کیلومتر شبکه، یک هزار و 100 علمک، یک هزار و 111کیلومتر خط انتقال، 58شهرک صنعتی، 8هزار و 600 واحد صنعتی و گازرسانی به 159 جایگاه CNG در سطح استان اجرایی شده است.

بندگانی ادامه داد: برای این حجم گازرسانی تلاش های زیاد با صرف هزینه های هنگفتی صورت گرفته لذا مشترکین عزیز استان در همه بخش ها، شهری و روستایی، خانگی، صنعتی و عمومی باید قدردان این سرمایه عظیم و ارزشمند باشند و این نعمت را به درستی و بارعایت اصول ایمنی و شرایط استاندارد مصرف نمایند.

وی اضافه کرد: در شهرستان نجف آباد که یکی از شهرستان های سبز استان است و همه شش شهر و 12 روستای آن گاز دار هستند، در حال حاضر بیش از 120 هزار مشترک وجود دارد و این حجم از خدمات به برکت انقلاب فراهم شده است.

معاون بهره برداری شرکت گاز استان اصفهان گفت: گاز طبیعی علاوه بر ایجاد رفاه عمومی، اشتغال زایی و افزایش سطح تولید در جامعه تاثیر بسزایی در حذف سوخت های فسیلی و مازوت در چرخه صنعت داشته و این مهم باعث کاهش میزان وسیعی از حجم آلودگی محیط زیست شده است بنابراین هر قدر که بتوانیم در مصرف آن صرفه جویی کنیم امکان توسعه گاز در بخش صنعت بیشتر می شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها