موج
کدخبر : ۳۱۵۳۷۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-315375

رئیس پلیس فتای استان اصفهان نسبت به سو استفاده برخی مجرمان سایبری با شگرد واریز وجه به حساب افراد به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی با اشاره به کلاهبرداری از طریق واریز مبالغ به حساب افراد گفت: کلاهبرداران سایبری از طریق فیشینگ به اطلاعات حساب های بانکی کاربران دسترسی پیدا کرده و به منظور پولشویی و طولانی کردن فرآیند پی جویی جرایم وجوهات سرقتی را به حساب آنان انتقال می دهند و سپس در زمان های متعدد نسبت به برداشت غیر مجاز از آن ها اقدام می کنند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در این خصوص به شهروندان توصیه می کنیم ضمن فعال سازی ارسال پیامک واریز و برداشت حساب های مالی خود ، به محض اطلاع از واریز هر گونه مبالغ مشکوک به حساب های مالی بلافاصله با تغییر رمز دوم کارت های بانکی موضوع را به صورت رسمی به مراجع قضایی و بانک های عامل اطلاع دهند .

رئیس پلیس فتا استان اصفهان خاطر نشان کرد: شهروندانی که به هر عنوان کارت، شماره حساب خود را دراختیار دیگران قرارداده اند قبل از بروز هرگونه مشکل و جلوگیری از سوء استفاده، رمز اول و دوم کارت خود را تغییر دهند.

سرهنگ مرتضوی تصریح کرد: از شهروندان می خواهیم به منظور جلوگیری از این گونه جرایم با توجه به مهلت تعیین شده توسط بانک ها هر چه سریع تر نسبت به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف اقدام کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها