موج

استاندار اصفهان:

استاندار اصفهان گفت: یکی از مشکلات بزرگی که در نظام آموزشی داریم تعدد زیاد دانش‌آموختگان در یک رشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، عباس رضایی در دومین کنفرانس ملی مدارس کارآفرینی بیان کرد: یکی از مصیبت‌های بزرگی که در نظام آموزشی داریم تعداد زیاد دانش‌آموختگان در یک رشته است و این‌ها حلقه‌های گم شده در نظام آموزشی است.

وی اضافه کرد: توسعه پایدار بدون تحول در نظام آموزشی بی معنا است و نمی توان با روش های سنتی، آن را دنبال کردو نظام آموزشی باید همراه با قافله علم پیش رود.

مقام ارشد استان گفت: هیچ گاه  با روش‌های سنتی نمی‌توانیم در توسعه علمی و پایدار کشور موفق شویم و بر این اساس باید کارآفرینی به عنوان یک اصل مهم در نظام آموزشی جدی گرفته شود.

عباس رضایی اضافه کرد: یکی از مشکلات بزرگ و حلقه‌های گمشده نظام آموزش عادی و عالی کشور نبود نیازسنجی در تعداد و نوع رشته‌های تحصیلی و گستره آن است.

وی بیان داشت: برخی از وزارت‌خانه‌ها اقدامات خوبی در بحث آموزش و پژوهش انجام داده‌اند و در موضوع وزارت بهداشت پیشگام بوده ولی سایر بخش‌ها هنوز مشکل داریم؛ در شورای آموزش و پرورش استان یکی از مباحثی که مطرح کردم این بود که این استان باید مدل‌های جدید در این حوزه داشته باشد و کارآفرینی یکی از این محورهااست.

استاندار اصفهان گفت: انتظار از این پانل‌ها و کنفرانس‌ها این است که به سیاست‌مداران بگوید باید بدانند نیاز امروز کشور ما چیست؛ بزرگترین مشکل بافندگان فرش ما سرمایه و تسهیلات نیست و می‌گویند بزرگترین مشکل ما نبود بافنده است.

به گزارش موج، دومین کنفرانس ملی مدارس کارآفرین با رویکرد برنامه ریزی درسی و با بررسی نظریه ها، ابعاد و تجارب کارکردی و با حضور اساتید و صاحب نظران به مدت یک روز در اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها