موج
کدخبر : ۴۸۹۰۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-489024
وزیر اسبق آموزش و پرورش؛

آموزش و پرورش، مهد پرورش انسان هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند

آموزش و پرورش، مهد پرورش انسان هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند

وزیر اسبق آموزش و پرورش و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: آموزش و پرورش دستگاه مصرفی نیست بلکه سرمایه ای است لذا آموزش و پرورش، مهد پرورش انسان هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، حسین مظفر در گردهمایی طلایه داران مهر باحضور مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر استان فارس پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، اظهار کرد: از برنامه بسیار خوب آموزش و پرورش فارس تقدیر می کنیم و سالروز فتح خرمشهر را گرامی می داریم.

وزیر اسبق آموزش و پرورش افزود: امروز شایسته است اهداف مجاهدان و ایثارگران را مرور کنیم تا ببینیم در عرصه تعلیم و تربیت در چه مسیری باید حرکت کنیم.

مظفر تصریح کرد: چنان که رهبر انقلاب می فرمایند اگر مجاهدت های در راه خدا در طول تاریخ نبود امروز نه مسجدی، نه کلیسایی، نه کنیسه ای و نه انقلابی دیگر وجود نداشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رمز موفقیت ما استقامت و پایداری است بنابراین آنچه باعث پایداری و پیروزی ما در برابر دشمن در دوران دفاع ۸ ساله شد همین استقامت ها بود، بنابراین اگر می خواهیم در دنیای امروز موفق شویم باید انسان های مقاوم تربیت کنیم.

وزیر اسبق آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در برابر دشمن باید استوار و آهنین باشیم و معلمان دانش آموزان را به گونه ای تربیت کنیم که همواره مقاوم باشند و از مرگ نهراسند.

وی گفت: مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت همانند مجاهدان و مبارزان در راه خدا هستند بلکه در نزد خداوند از جایگاه بالاتری برخوردار هستند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه داد: در باب تعلیم و تربیت بین اندیشه‌های نظری و رفتارهای عملی فاصله است لذا برخی آموزش و پرورش را مصرفی می دانند و تلاش می کنند تا اعتبارات آن را کاهش دهند و آن را در جای دیگری هزینه کنند.

مظفر گفت: آموزش و پرورش دستگاه مصرفی نیست بلکه سرمایه ای است لذا آموزش و پرورش، مهد پرورش انسان هایی است که قرار است توسعه و پیشرفت را رقم بزنند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: دوره ابتدایی بسیار مهم و حائز اهمیت است لذا دبستان ها حساس ترین مقطع در نظام تعلیم و تربیت است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: مراکز تربیت معلم نباید تعطیل می شد اما یک جریان فکری متاسفانه مبادرت به تعطیلی این مراکز حیاتی نظام تعلیم و تربیت کرد.

وی اضافه کرد: معلم باید متصل به نظام فکری مستقل باشد لذا نظام لیبرالی، دانش آموز لیبرال و نظام کمونیستی، دانش آموز کمونیست تربیت می کند بنابراین نظام اسلامی باید دانش آموزان مقید به شعائر اسلامی تربیت کند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش بر تربیت متعادل دانش آموزان تاکید و ادامه داد: معلم باید استعدادها را به گونه ای تربیت کند که پرورش متوازن اتفاق بیفتد لذا معلم باید دانش آموز را در همه عرصه ها پرورش دهیم.

وی گفت: این معلم است که می تواند زمینه اوج گیری و یا انحطاط کودک را فراهم کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: قطعا جوان‌گرایی در مدیریت ها باید در دستور کار باشد اما این به معنی قطع ارتباط با پیشکسوتان نیست و باید همواره از این ظرفیت ارزشمند در فرآیند تعلیم و تربیت بهره مند شویم.

وی اضافه کرد: این اجتماع باشکوه نوعی بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند حوزه تعلیم و تربیت است.

مظفر ادامه داد: فرصت خدمتگزاری را باید غنیمت بشماریم و با تمام وجود از انقلاب و رهبر معظم انقلاب دفاع کنیم.

استاندار فارس

 

محمد هادی ایمانیه در گردهمایی طلایه داران مهر، با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدا، اظهار کرد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی، نقش محوریت در جهان را پیدا کردیم و هیچ معادله ای بدون نظر ایران در هیچ جای دنیا صورت نمی گیرد لذا این افتخار را مدیون  مجاهدت های شهدا و ایثارگران هستیم.

استاندار فارس افزود: در راستای تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد همدلی در جامعه، مثل همیشه آموزش و پرورش گوی سبقت را از سایر دستگاه‌ها ربود و با برگزاری چنین همایشی به ایجاد وحدت و یکدلی بین سلایق مختلف سیاسی پرداخت.

ایمانیه تصریح کرد: ایران تنها کشوری است که قوانین حکومتش بر اساس احکام اسلامی و بر اساس قوانین اسلامی تدوین شده است لذا همه برای توسعه آن تلاش کند.

وی بر اهتمام همه جانبه برای توسعه و پیشرفت جامعه، ادامه داد: آئین اسلام منادی وحدت است البته بداخلاقی های سیاسی امری طبیعی که همواره در جامعه وجود داشته است.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: پیشکسوتان باید همواره در کنار آموزش و پرورش باشند و راهکارهای رفع موانع و مشکلات را به آموزش و پرورش گوشزد کنند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در سال های اخیر پرورش را در اولویت قرار ندادیم لذا امروز باید تلاش کنیم تربیت و کیفیت بخشی را در اولویت قرار دهیم.

ایمانیه اذعان کرد: چنان که قرآن کریم تاکید فرموده است، احیای نفس و تربیت یک انسان  به مثابه نجات یک جامعه است.

وی افزود: امروز همه تلاش کنند فرزندانمان را که در معرض انواع هجمه ها قرار گرفته اند نجات دهند.

خاطر نشان می شود؛ گردهمایی طلایه داران مهر با حضور بیش از ۶۵۰ تن از مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر استان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در شیراز برگزار شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه