English

مدیرکل آموزش و پرورش فارس:

رمز موفقیت آموزش و پرورش فعلی در سایه همدلی و همراهی پیشکسوتان تعلیم و تربیت میسر است

مدیرکل آموزش و پرورش فارس، گفت: رمز موفقیت آموزش و پرورش در سایه همدلی و همراهی پیشکسوتان تعلیم و تربیت میسر است لذا ظرفیت های کم نظیری در بین مدیران و روسای ادوار مختلف آموزش و پرورش وجود دارد که می تواند چراغی فرا روی ما در مسیر توسعه و پیشرفت نظام تعلیم و تربیت باشد.

رمز موفقیت آموزش و پرورش فعلی در سایه همدلی و همراهی پیشکسوتان تعلیم و تربیت میسر است

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمد خلیل عسکری در گردهمایی طلایه داران مهر که با حضور مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر استان از انقلاب اسلامی تا کنون، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز، از شش مدیر فقید آموزش و پرورش سراسر استان و یکصد معلم استان فارسی جان‌ باخته در دوران کرونا تقدیر کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس ضمن تجلیل از همه دست اندر کاران این گردهمایی، افزود: افتخار داریم که این محفل نورانی و بی بدیل را  در استان فارس و در روز فتح خرمشهر  برگزار می کنیم.

 عسکری ادامه داد: هیچ توان و ظرفیتی بالاتر از ظرفیت پیشکسوتان تعلیم و تربیت نیست که بتوان در مسیر بهبود تعلیم و تربیت از آن بهره مند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی به همه طیف ها و نگاه های سیاسی تعلق دارد بنابراین همه باید کمک کنند تا بتوانیم دانش آموزانی در تراز انقلاب و نظام اسلامی تربیت کنیم.

وی گفت: در هر کجا که می نگریم آثار  و خدمات ارزنده ای را شاهد هستیم که دستاورد تلاش ها و زحمات مدیران دوره های مختلف آموزش و پرورش  است.

عسکری تقاضا کرد: پیشکسوتان تعلیم و ترییت، ارتباط خود را آموزش و پرورش قطع نکنند و تجارب ارزنده خود را در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار دهند.

 

ضرورت استفاده از ظرفیت معلمان پیشکسوت در پیشبرد امور فرهنگی

آموزش و پرورش فارس

حجت الاسلام و المسلمین سید محی الدین طاهری در گردهمایی طلایه داران مهر با حضور مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر فارس از پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، با اشاره به اهمیت والای، اظهار کرد: مقام معلم و ارزش تعلیم و تربیت به گونه‌ای است که همه مخلوقات او را تحسین می کنند.

تولیت آستان مقدس سید علاالدین حسین علیه السلام افزود: آموزش و پرورش همواره فراز و نشیب های را طی کرده است و اگر در مواردی شاهد ناهنجاری در بین دانش آموزان هستیم دلیلش بی توجهی به معلمان است.

طاهری گفت: همین معلمان بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند و شهدای بزرگی را تربیت کردند.

مدیر جامعه روحانیت مبارز فارس ادامه داد: پس از انقلاب در برهه‌ای درب های ورودی به آموزش و پرورش به گونه ای گشوده شد که  افراد مختلفی وارد عرصه تعلیم و تربیت شدند که شاید برای تربیت دانش آموزان کار خاصی انجام ندادند.

تولیت آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین علیه السلام، تصریح کرد: معلم باید از ابتدا با برنامه تربیت شود و در تربیت آن از تجارب پیشکسوتان استفاده کرد و این تنها راه نجات آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: در گزینش معلمان باید بسیار دقت شود تا بهترین افراد و نخبگان جامعه جذب آموزش و پرورش شوند.

طاهری گفت: اگر مشکل معیشت معلمان رفع نشود تمرکز کافی را برای تربیت دانش آموزان نخواهند داشت لذا توجه به نیازهای مادی و معنوی امری اجتناب ناپذیر است.

وی اضافه کرد: معلمان هستند که جامعه را می سازند لذا برای پیشبرد امور آموزش و پرورش از ظرفیت پیشکسوتان بهره مند شویم.

خاطر نشان می شود: گردهمایی طلایه داران مهر با حضور بیش از ۶۵۰ تن از مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر استان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در شیراز برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه