English

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) خبر داد؛

اجرای طرح جهش تولید در ۳۰ هزار هکتار از دیمزارهای مازندران

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی مازندران طرح جهش تولید در سال نخست در ۳۰ هزار هکتار مناطق دیمزار استان اجرا شد.

اجرای طرح جهش تولید در 30 هزار هکتار از دیمزارهای مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمد آهنگران در مراسم روز مزرعه گندم دیم که در روستای اتو سوادکوه برگزار شد، اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه های مختلف بحث حمایتی دارد که بخشی از آن در حوزه توانمندسازی روستا و کشاورزان است.

وی ادامه داد: جهش تولید در دیمزار به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ارجاع شد و به همین منظور تفاهم نامه ای با جهاد کشاورزی مازندران منعقد شد و طرح ۵ ساله برای اجرای آن شکل گرفت.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) با بیان اینکه مازندران جزو ۱۵ استان کشور در طرح جهش تولید قرار گرفت، گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی مازندران طرح جهش تولید در سال نخست در ۳۰ هزار هکتار مناطق دیمزار استان اجرا شد.

وی خاطرنشان ساخت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با سازمان جهاد کشاورزی مازندران هماهنگی و تعامل خوبی دارد که همین موضوع سبب پیشبرد اهداف شد و منجر به کسب رتبه برتر کشور در اجرای این طرح شد.

آهنگران بیان داشت: سال گذشته ۱۰ هکتار مزارع روستای اتو شهرستان سوادکوه تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها قرار گرفت و امسال به ۲۷ هکتار افزایش پیدا کرد و اگر حمایت شکل گیرد تمامی زمین‌های منطقه تحت پوشش این طرح قرار خواهد گرفت.

وی افزود: سال گذشته سه دستگاه ادوات کشاورزی مربوط به کشت مستقیم به این منطقه اختصاص داده شد و امسال هم تخصیص هایی در این زمینه صورت گرفت.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) تصریح کرد: برای اینکه رشد تولید را داشته باشیم باید ضریب مکانیزاسیون را افزایش دهیم که استفاده از دستگاه‌های برداشت را مهم می کند و به همین دلیل ادوات برداشت را باید جز اولویت‌ها قرار داد.

وی بیان داشت: ۳۰۰ هکتار کشت گیاهان دارویی را در استان درحال اجرا داریم و حمایت های خوبی انجام شد تا بتوان کشت گیاهان دارویی را در این منطقه گسترش دهیم.

آهنگران با بیان اینکه ۱۸ هکتار عقد قرارداد برای توسعه کشت گیاهان دارویی در منطقه سوادکوه انجام شد، گفت: آمادگی داریم هم در حوزه توسعه گیاهان دارویی و ادوات کشاورزی و زنجیره تولید تا بازار رسانی محصول کمک کنیم تا کشاورزان برای کشت و کار دلگرمی داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه