موج
کدخبر : ۴۸۷۸۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487831
استاندار مازندران:

جهاد تبیین در دستگاه تعلیم و تربیت به‌درستی فرهنگ سازی شود

جهاد تبیین در دستگاه تعلیم و تربیت به‌درستی فرهنگ سازی شود

استاندار مازندران با عنوان اینکه فلسفه وجودی جهاد تبیین برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در آموزش و پرورش نیاز به بازنگری دارد، گفت: باید با استفاده از افراد صاحب نظر، برنامه ای تهیه و تدوین شود تا جهاد تبیین در دستگاه تعلیم و تربیت به‌درستی فرهنگ سازی شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سیدمحمود حسینی پور در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با عنوان اینکه فلسفه وجودی جهاد تبیین برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در آموزش و پرورش نیاز به بازنگری دارد، اظهار داشت: جایگاه جهاد تبیین مدنظر رهبری معظم انقلاب در دستگاه تعلیم و تربیت باید مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید با استفاده از افراد صاحب نظر، برنامه ای تهیه و تدوین شود تا جهاد تبیین در دستگاه تعلیم و تربیت به‌درستی فرهنگ سازی شود.

استاندار مازندران گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید در آموزش و پرورش مورد توجه بیش از پیش و اصولی قرار گیرد و تمام برنامه ها نیز در راستای این مهم باشد.

وی بر لزوم تشکیل کارگروهی به منظور بررسی و واکاوی اقدامات صورت گرفته در راستای بیانیه گام دوم انقلاب در این استان تأکید کرد و افزود: موفقیت های آموزش و پرورش پس از انقلاب اسلامی باید به درستی برای مردم تبیین و بازگو شود.

حسینی پور بیان داشت: مردم باید بدانند که نیروهای علمی و متخصصان کشورمان خروجی دستگاه تعلیم و تربیت هستند.

وی ابراز داشت: به برکت انقلاب رویش های مطلوبی در آموزش و پرورش اتفاق افتاد که باید به درستی این رویش ها را به مردم معرفی کنیم.

استاندار مازندران ادامه داد: پیشرفت کشورمان در عرصه های مختلف علمی حاصل رویش های برآمده از دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی عنوان داشت: اساس کار ما دفاع از عملکرد معلمانی است که در طول ۴۴ سال گذشته برای تربیت نیروی انسانی مؤمن و متعهد و متخصص تلاش کردند و این موفقیت ها باید برجسته شود.

حسینی پور خاطرنشان ساخت: کمترین ریزش ها، باید به عنوان بزرگترین دغدغه مورد توجه قرار گیرد و اتفاقاتی که در چند ماه اخیر در مدارس کشورمان رخ داد، بیانگر این است که عملکرد آموزش و پرورش و خروجی آن نیز مطلوب بوده است و دشمنان نیز به همین علت این دستگاه تعلیم و تربیت را مورد هدف قرار داده اند.

وی اظهار داشت: دشمنان با رفتار مسموم رسانه ای از سخیف ترین روش ها برای ضربه زدن به انقلاب استفاده کردند اما آگاهی و بصیرت مردم این توطئه شوم آنان را با شکست مواجه کرد.

حسینی پور افزود: تأثیر ۴۰ درصدی معدل در موفقیت دانش آموزان در کنکور امسال، نقش مؤثری در شایسته سالاری دارد.

وی گفت: امروز با این روش می تو انیم ادعا کنیم همه اقشار دانش آموزی با توجه به تلاش آنان در مدارس، از شانس موفقیت در کنکور نیزبرخوردارند و داریم به عدالت آموزشی نزدیک می شویم.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری آزمون نهایی امسال با توجه به نقش ۴۰ درصدی معدل دانش آموزان در کنکور امسال از حساسیت خاصی برخوردار است، تصریح کرد: به لحاظ حساسیت های موجود در برگزاری آزمون نهایی، نیازهای سخت افزاری آموزش و پرورش باید تأمین شود.

وی اضافه کرد: مازندران به شدت نیازمند تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص بویژه در بخش کشاورزی، صنعتی و گردشگری است و تنها راه رسیدن به توسعه پایدار نیز توجه به این امر مهم است.

استاندار مازندران بیان داشت: که نقش آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص بر کسی پوشیده نیست و باید نسبت به این امر مهم، برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه