موج
کدخبر : ۴۸۷۰۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-487020
مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی خبر داد؛

پیشرفت 98 درصدی فعالیت های تعمیراتی در نیروگاه شهیدرجایی قزوین

پیشرفت 98 درصدی فعالیت های تعمیراتی در نیروگاه شهیدرجایی قزوین

مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی گفت: تاکنون 15 فعالیت تعمیرات اساسی ، نیمه اساسی و بازدید دوره ای ، از آغاز فصل تعمیرات در این نیروگاه انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، ابوالفضل موتابها مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی در تشریح فعالیت های مربوط به تعمیرات واحدهای این شرکت اظهار داشت: از  نیمه دوم  سال ۱۴۰۱ تاکنون، از تعداد ۱۷ برنامه سالانه تعمیراتی، ۱۵  برنامه تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدید دوره ای، مربوط به واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی این شرکت، عملیاتی شده و به اتمام است. 

موتابها تصریح کرد : هرساله به منظور کسب آمادگی تولید انرژی الکتریکی و با هدف کمک به پایداری شبکه سراسری تولید در پیک مصرف برق تابستان ، تعداد ۱۷ فعالیت تعمیرات اساسی، نیمه اساسی و بازدید دوره ای برای واحد های ۱۳گانه بخاری و سیکل ترکیبی، برنامه ریزی می شود که انجام و اتمام تعمیرات بازدید دوره ای  واحد ۲۵۰مگاواتی شماره ۳  بخار، آغاز این برنامه ها بود. 

وی افزود: هم اکنون واحد شماره ۲بخاری نیروگاه سیکل ترکیبی  برای انجام تعمیرات بازدید دوره ای در دست تعمیرات قرار دارد که این فعالیت تعمیراتی تا پایان اردیبهشت ماه انجام و به پایان خواهد رسید. 

مدیرعامل نیروگاه  با بیان فعالیت های تعمیراتی در واحد های بخاری نیز اظهار داشت: همچنین در نیروگاه بخار نیز هم اکنون واحد شماره دو ۲۵۰ مگاواتی نیز تحت تعمیرات بازدید دوره ای قرار  داشته  وتا قبل از پایان اردیبهشت ماه نیز به  اتمام خواهد رسید. 

ابوالفضل موتابها  در توضیح فرآیند برنامه ریزی برای انجام ۱۷ فعالیت تعمیرات واحدهای بخاری و سیکل ترکیبی نیروگاه نیز بیان داشت: هرساله نیازهای تعمیراتی واحدهای نیروگاه براساس ساعت کارکرد، دوره تعمیراتی و استاندارد شرکت سازنده، به شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و مدیریت شبکه  سراسری برق اعلام می شود که پس از بررسی و تایید برنامه ها، جدول زمانبندی خروج واحدها برای اجرای برنامه ها به این نیروگاه اعلام می شود. 

نیروگاه شهید رجایی سومین نیروگاه بزرگ کشور دارای ۱۳ واحد بخاری و سیکل ترکیبی است که سالانه با بیش از ۱۲ میلیارد کیلووات ساعت تولید انرژی الکتریکی،حدود ۳/۵ درصد از تولید برق شبکه سراسری را به خود اختصاص داده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه