موج
کدخبر : ۴۸۶۱۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-486163
استاندار فارس:

با حذف واسطه ها محصولات کشاورزی را با قیمت کمتر به دست مردم برسانیم

با حذف واسطه ها محصولات کشاورزی را با قیمت کمتر به دست مردم برسانیم

استاندار فارس به نقش موثر جهاد کشاورزی در حذف واسطه ها و رساندن محصول، با قیمت کمتر به مردم اشاره کرد و افزود: این اقدام در جهت کمک به معیشت مردم صورت میگیرد؛ قطعاً کاهش هزینه‌ی زندگی مردم در نزد خدا ارزشمند است.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، محمد هادی ایمانیه در شورای اداری سازمان جهاد کشاورزی استان این سازمان را پویا دانست و گفت: عزیزان ما در جهاد کشاورزی باعث افتخار هستند؛ با قدرت و دقت کافی نسبت به انجام امور محوله اقدام کنید.

 استاندار فارس خواستار تکریم بیش از پیش ارباب رجوع شد و گفت: مراجعه کنندگان را همانند خانواده خود بدانید، برای ایشان وقت مناسب اختصاص دهید؛ در جهت حل مشکل مردم راه حل عملیاتی پیدا کنید چرا که فرصت خدمت به مردم ماندگار و دائمی نیست لذا این فرصت را مغتنم بشمارید.
 
 ایمانیه با تاکید بر اینکه همه مشکلات به صورت یکجا قابل حل نیستند اظهار داشت: مشکلات را طبقه بندی کنید، برای رسیدن به مقصود که همان خدمت به خلق است، هدف گذاری انجام دهید؛ با اولویت بندی و به تدریج مشکلات قابل حل هستند.
 
 وی بهره‌وری را امری مهم و ضروری خواند و تصریح کرد: این موضوع بعضا در جدول و اعداد و ارقام مانده است و به عمل نزدیک نشده که می بایست برای تحقق آن تلاش کرد. کاهش مصرف آب و کاهش مصرف نهاده و در مقابل آن افزایش تولید محصولات کشاورزی و محصولات دامی نمونه بارزی از بهره وری در حوزه جهاد کشاورزی است.
 
 استاندار فارس حوزه کشاورزی را بسیار مهم خواند و گفت: این حوزه ارتباط مستقیم و موثری با معیشت شخص کشاورز و عموم مردم دارد؛ لذا برای فراهم کردن نیازهای کشاورزان در جهت تولید و تامین معیشت ایشان اقدام کنید.
 
 وی با اشاره به اینکه در محضر خداوند همه چیز آشکار است خواستار همکاری، هم افزایی و تعامل با سایر سازمانها شد و تصریح کرد:  همکاری های درون بخشی و برون بخشی در انجام بهترِ کارها موثر است و منجر به تحقق بیش از پیش اهداف مجموعه ها می شود.
 
 ایمانیه همچنین خواستار راه‌اندازی نظام پیشنهادات در سازمان جهاد کشاورزی شد و افزود: با استقرار این نظام می توان از نظرات ارزشمند پرسنل از صدر تا ذیل این مجموعه بهره برد.
 
 وی تلاش در جهت رفاه و رضایت مندی کارمندان را امری ضروری عنوان کرد و گفت: برای کارمندان زیر مجموعه خود تلاش کنید ایجاد رفاه نسبی پرسنل وظیفه همه مدیران سازمان هاست.
 
 نماینده عالی دولت در فارس در بخش دیگری از سخنان خود به برکات صندوق‌های قرض‌الحسنه اشاره کرد و خواستار تاسیس صندوق قرض الحسنه ویژه پرسنل سازمان جهاد کشاورزی شد‌.
 
ایمانیه اصلاح الگوی کشت و اصلاح الگوی مصرف را یکی از وظایف این سازمان دانست و گفت: با حمایت از ایجاد صنایع تبدیلی و ایجاد زنجیره ای از تولید به مصرف می توان از ضایعات باغی و کشاورزی جلوگیری کرد.
 
 استاندار فارس به نقش موثر جهاد کشاورزی در حذف واسطه ها و رساندن محصول، با قیمت کمتر به مردم اشاره کرد و افزود: این اقدام در جهت کمک به معیشت مردم صورت میگیرد؛ قطعاً کاهش هزینه‌ی زندگی مردم در نزد خدا ارزشمند است.
 
 وی بر ضرورت تشکیل شورای مشورتی با استفاده از حضور بازنشستگان، افراد صاحب فکر، با تجربه، امین و دانشمند در سازمان جهاد کشاورزی تاکید کرد و گفت: لازم است یک بار برای همیشه برخی مسائل درگیر با زندگی مردم حل شود لذا به حل مشکلات مزمن شده مردم بپردازید.
 
 ایمانیه همچنین بر ضرورت تشکیل میز خدمت تخصصی به صورت ماهیانه تاکید کرد و افزود: از ایجاد شرکت های دانش بنیان مرتبط با حوزه جهاد کشاورزی حمایت کنید.
 
 رئیس شورای اداری استان ادامه داد: بعضی مواقع خیلی از کارهایی که می خواهیم انجام دهیم آن را با توجه به منابع مالی برآورد می کنیم لیکن در نظام جمهوری اسلامی هیچ بن بستی وجود ندارد، پس خود را محدود به منابع اندک مالی نکنیم و برای حل مسائل مردم به دنبال راه حل جدید باشیم؛ ابتدا هدف را ترسیم کنیم و سپس برای رسیدن به آن اقدام نماییم؛ ایجاد ارزش افزوده یکی از راه های تامین منابع مالی سازمان هاست.
 
 نماینده عالی دولت در فارس افزایش سطح گلخانه های استان را یکی از دستاوردهای بزرگ فارس عنوان کرد که با همت کارکنان خدوم جهاد کشاورزی محقق شد و اظهار داشت: در کنار خط انتقال آب از خلیج فارس به استان به فواصل مناسب شهرک های گلخانه ای تاسیس شود انجام این مهم در جهت اشتغال و تولید محصولات گلخانه ای موثر است.
 
 وی در خصوص استفاده اصولی و صحیح از آفت کش ها تصریح کرد: در جهت کاهش استفاده از سموم شیمیایی از آفت کش طبیعی و گیاهی با همکاری مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی اقدام کنید چرا که یکی از عوامل افزایش سرطان و بیماری‌های خود ایمنی سموم شیمیایی هستند.

استاندار فارس ادامه داد: روابط عمومی سازمان اقدامات انجام شده را به زیبایی به مردم منتقل نماید چرا که در مردم ایجاد امید میکند؛ در مقابل نیز روابط عمومی باید مشکلات مردم را قبل از اینکه ایجاد بحران کند و به مسئله اجتماعی تبدیل شود به مدیران سازمان منتقل نماید تا برای حل آن چاره اندیشی شود‌.
 
 ایمانیه بر ضرورت جهش در سرمایه گذاری داخلی و خارجی در سال جاری تاکید کرد و گفت: برای جذب سرمایه گذاران همه امکانات لازم را فراهم کنید و حمایت های کافی برای سرمایه گذاری آنها انجام دهید.
 
 وی همچنین بر ضرورت ارتباط با کشورهای خلیج فارس تاکید و تصریح کرد: فردی با آگاهی و شناخت کامل و دارای ارتباط اجتماعی مناسب به عنوان مسئول ارتباط با کشورهای خلیج فارس منصوب شود؛ تحقق این امر در ایجاد سرمایه گذاری در حوزه های مختلف از جمله صنایع تبدیلی، ایجاد اشتغال، توسعه بیش از پیش استان و نقش واسطه گری در ارتباط با کشورهای مختلف دنیا موثر است.
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه