موج
کدخبر : ۴۸۵۹۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485995
معاون کمیته امداد استان قزوین:

اساس امدادرسانی کمیته امداد اشتغال زایی است

اساس امدادرسانی کمیته امداد اشتغال زایی است

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: اساس کار کمیته امداد امام خمینی (ره) سیاست توانمندسازی است که در این زمینه اشتغال زایی و ایجاد زندگی شرافتمندانه محور کار این نهاد است.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، علی اصغر کشاورز حسین آبادی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) وظیفه و رسالتش خدمت به نیازمندان است که در این میان توانمندسازی آنها یک اولویت جدی است.

وی ادامه داد: ولی این خدمت بر اساس اصل اساسی کرامت انسانی است از این رو باید کاری کنیم تا رابطه اقتصادی مددجو با دیگران قطع شود که لازمه این کار اشتغال زایی است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: نیازمندی و محرومیت امری ابدی نیست بلکه مشکلی است که به صورت مقطعی ممکن است برای هر کسی پیش آید ولی لازم است این مشکل و نقصان مدیریت شود.

وی افزود: وقتی کسی که نیازمند است و به شرایط عادی بازگردد بستر رشد او در ابعاد مختلف فراهم می شود از این رو کمیته امداد امام خمینی (ره) با ایجاد اشتغال به مددجو این اعتماد به نفس را می دهد که او نیز دارای توانایی است و اگر مشکلی در زندگی پیش آمده به معنای فراموشی این مشکلات نیست.

کشاورز با اشاره به شرایط خانواده های تحت حمایت این نهاد گفت: بخش قابل توجهی از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند و یکی از ظرفیت های این نهاد در اشتغال زایی، اشتغال خانگی است.

وی تصریح کرد: اشتغال خانگی مزایای مختلفی دارد یکی از مزایای اشتغال خانگی امکان کار در ساعت های مختلف فراغت از کار خانه است از طرفی دور نبودن از خانه و فرزندان یکی از آسیب هایی است که با اشتغال خانگی رفع می شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) بستر اشتغال زایی را برای نیازمندان فراهم کرده است و استفاده از این بستر نیازمند همت مددجویان است تا زندگی آنها را به شرایط عادی بازگرداند.

وی یادآورشد: آموزش و مهارت آموزی رویکردی است که در زمینه ارتقای زندگی اجتماعی و اقتصادی مددجو پیگیری می کنیم تا بتوانیم در بستر شایسته، استقلال مهیشتی مددجو را فراهم کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه