موج
کدخبر : ۴۸۵۷۰۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485706

سال گذشته، ۱۹ هزار پروانه کسب صنفی در آذربایجان‌غربی صادر شد

سال گذشته، ۱۹ هزار پروانه کسب صنفی در آذربایجان‌غربی صادر شد

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در طول سال گذشته ۱۹ هزار و ۲۱۶ فقره پروانه کسب صنفی در استان صادر شده است که ۱۸ هزار و ۹۰۰ فقره پروانه کسب عادی و ۳۱۶ فقره پروانه کسب ایثارگری می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان‌غربی، عبدالحمید سرتیپی گفت: در طول سال گذشته ۱۹ هزار و ۲۱۶ فقره پروانه کسب صنفی در استان صادر شده است که ۱۸ هزار و ۹۰۰ فقره پروانه کسب عادی و ۳۱۶ فقره پروانه کسب ایثارگری می باشد.

وی افزود: از مجموعه ۱۹ هزار و ۲۱۶ فقره پروانه کسب صادره، ۳ هزار و ۸۹۰ فقره در حوزه صنوف تولیدی، ۹ هزار و ۲۹۶ فقره در حوزه صنوف توزیعی، ۳ هزار و ۱۴۸ فقره در حوزه صنوف خدماتی و ۲ هزار و ۸۸۲ فقره نیز در حوزه خدمات فنی می باشد.

سرتیپی خاطرنشان کرد: در سال گذشته برای حوزه صنعت، معدن وتجارت استان ایجاد ۱۵ هزار زمینه شغلی پیش بینی شده بود که ۵ هزار نفر برای حوزه صنعت و معدن و ۱۰ هزار نفر برای حوزه اصناف که با توجه به پروانه های صادره در سال ۱۴۰۱ در حوزه واحدهای صنفی برای ۱۱ هزار و ۳۱۸ نفر زمینه اشتغال مستقیم فراهم گردید و در حوزه صنعت و معدن نیز زمینه اشتغال مستقیم برای ۴ هزار و ۴۲۳ نفر فراهم آمد و در مجموعه ۱۵ هزار و ۷۴۱ زمینه شغلی در حوزه صمت استان فراهم گردید که با توجه به رشد سرمایه گذاری در استان اشتغال زایی در حوزه صنعت، معدن وتجارت استان ۵ درصد بیش از حد پیش بینی شده محقق شد.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان‌غربی عنوان کرد: طی سال گذشته ۱۲ میلیون تن انواع کالا های تولید شده در داخل کشور به ارزش بیش از ۴ هزار و ۲۳۵ میلیون دلار به کشور های ترکیه، عراق، افغانستان، فدراسیون روسیه، سوریه و غیره صادر شده است که عمده کالاهای صادراتی کشور مواد پتروشیمی، مواد معدنی، محصولات صنعتی تولید شده در استان، محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی، فرش و صنایع دستی می باشد.

سرتیپی اضافه کرد: همچنین طی سال ۱۴۰۱ بیش از ۶۱۴ هزار تن انواع کالاهای مورد نیاز کشور به ارزش بیش از یک هزار و ۳۹ میلیون دلار وارد کشور گردید که عمده کشورهای وارداتی عراق، چین، امارات متحده عربی، کره، ازبکستان و غیره می‌باشند.

مدیرکل صمت استان آذربایجان‌غربی بیان کرد: طی ۱۲ ماهه سال ۱۴۰۱ در استان برای انجام معاملات بین المللی برای تجار و بازرگانان آذربایجان‌غربی ۱۱۸ فقره کارت بازرگانی، ۲ هزار و ۴۰۶۵ فقره کارت پیله وری و ۲۵ هزار و ۸۴۰ فقره کارت مرزنشینی صادر شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه