موج
کدخبر : ۴۸۵۵۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-485542
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان البرز خبرداد:

صدور 85 سند رسمی در راستای قانون تعیین تکلیف ساختمان های فاقد سند در شهرستان البرز

صدور 85 سند رسمی در راستای قانون تعیین تکلیف ساختمان های فاقد سند در شهرستان البرز

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان البرز گفت: 119 پرونده برای بررسی صدور سند مورد تائید قرار گرفتند که از این تعداد 85 پرونده موفق به اخذ رای مثبت شدند.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، علی اصغر ثقفی یزدی رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان البرز با اعلام این خبر گفت: ۱۱۹  پرونده در شهرستان البرز بررسی شدند که ازین تعداد ۸۵ پرونده موفق به اخذ رای مثبت از هیت شدند و با درخواست آنها مبنی بر صدور سند موافقت شد و ۳۴ پرونده نیز رای منفی دریافت کردند و با عنایت به نظریات کارشناسی و اسناد و مدارک تکمیلی و استشهادیه محلی و موارد دیگر با درخواست آنها مبنی بر صدور سند مالکیت موافقت نشد.

وی در این خصوص بیان داشت: در راستای قانون تعیین تکلیف ساختمانهای فاقد سند به منظور صدور اسناد مالکیت ساختمانهای احداث شده بر روی اراضی با سابقه ثبتی که منشأ تصرفات متصرفان نیز قانونی است و همچنین صدور اسناد مالکیت برای آن‌ها، اقدامات قانونی انجام شده است.

وی افزود: به‌ علت وجود مواردی که در قانون شرح داده شده و صدور سند مالکیت از طریق قوانین جاری برای آنها میسور نمی‌باشد، در هر حوزه ثبتی هیأت یا هیأتهای حل اختلاف که در قانون هیأت نامیده می‌شود با حضور یک قاضی، نماینده ثبت اداره ثبت شهرستان و نماینده اداره راه و شهرسازی تشکـیل میشود.

ثقفی افزود: هیأت مذکور با بررسی مدارک و دلایل ارائه شده و در صورت لزوم انجام تحقیقات لازم و جلب نظر کارشناس، مبادرت به صدور رأی می‌کند. 

ثقفی یزدی درباره مراحل صدور سند گفت: متقاضیانی که درخواست صدورسند برای ملک خود دارند ابتدا درخواست خود را به اداره ثبت اسناد و املاک ارائه داده و پس از بازدید کارشناسان اداره ثبت از ملک مورد نظر، کمیسیونی متشکل از نماینده اداره ثبت، نماینده قوه قضائیه و نماینده اداره کل راه و شهرسازی تشکیل می‌شود که با توجه به مستندات ارائه شده در این کمیسیون تصمیم گیری نهایی در مورد شرایط احراز صدور سند صورت می‌گیرد.

وی در پایان افزود: ساختمان هایی که در این کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرند املاکی هستند که دارای بنا و سکونت می‌باشند و دارای انشعاب هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه