موج
کدخبر : ۴۸۴۴۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-484451
معاون آموزش هلال احمر مازندران خبر داد؛

برگزاری 712 دوره آموزشی مبتنی بر نیاز محلی در جمعیت هلال احمر مازندران

برگزاری 712 دوره آموزشی مبتنی بر نیاز محلی در جمعیت هلال احمر مازندران

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر مازندران گفت: با هدف افزایش آمادگی، مهارتهای امدادی، تقویت کار گروهی، توانمندسازی افراد در صنوف و مشاغل گوناگون و همچنین توسعه فرهنگ خودامدادی و تاب آوری عمومی، سال گذشته بیش از 712 دوره آموزشی مبتنی بر نیاز محلی از سوی این جمعیت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، دکتر آرش سیدصالحی با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۳۵هزار نفر با حضور دوره‌های آموزشی این جمعیت مهارتهای امدادی را فرا گرفتند، اظهار داشت: این دوره‌های آموزشی شامل ۷۰دوره تخصصی ویژه امدادگران و نجاتگران، ۵۴۱ دوره آمادگی در برابر مخاطرات، ۶۵ دوره مهارتهای پایه داوطلبی، ۶۴ دوره ضمن خدمت کارکنان، ۶۲۶ دوره کمکهای اولیه و ۷۱۲دوره آموزشی مبتنی بر نیازهای محلی بوده است.

وی با تأکید بر ضرورت کیفی سازی آموزشهای تخصصی ویژه امدادگران و نجاتگران، ادامه داد: آموزش، پایه و اساس ارائه هر نوع خدمت پایدار است که میزان رضایتمندی گیرندگان خدمت با کیفیت خدمات ارائه شده ارتباط مستقیم دارد.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر مازندران با بیان اینکه تقویت، تجهیز و ارتقاء ظرفیتهای علمی و عملیاتی تیمهای امدادی از برنامه‌های مهم جمعیت هلال احمر در حوزه آموزش است، افزود: آموزشهای ارائه شده به نجاتگران و امدادگران باید به گونه ای باشد که بتواند به نیازهای جامعه هدف که متأثرین از حوادث و آسیب دیدگان از سوانح هستند پاسخ مطلوب دهد.

وی حضور تیمهای کارآمد و مجهز امدادونجات در هر شهرستان را مهم و اطمینان بخش توصیف کرد و گفت: مازندران استانی با گستره حادثه خیزی زیاد است که این وضعیت آمادگی تیمهای امدادی را برای واکنش به موقع و مؤثر در مواقع نیاز بیش از پیش افزایش می دهد.

سیدصالحی تصریح کرد: هرچه میزان توانمندی نجاتگران و امدادگران از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی افزایش یابد قطعا فرآیند اجرای عملیاتهای امدادونجات با دقت، سرعت و اطمینان بیشتری انجام خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه