موج
کدخبر : ۴۸۳۹۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-483956
رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه خبرداد؛

برگزاری امتحانات شبه نهایی دانش آموزان متوسطه استان اصفهان از ۶ تا ۱۳ اردیبهشت

برگزاری امتحانات شبه نهایی دانش آموزان متوسطه استان اصفهان از ۶ تا ۱۳ اردیبهشت

رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: امتحانات شبه نهایی به صورت کشوری و برای ۲ درس در هر رشته برگزار خواهد شد که سؤالات آن توسط دبیرخانه کشوری مدیران طراحی می‌شود و با توجه به طراحی سؤالات دو درس دیگر با محوریت استان اصفهان در مجموع امتحانات شبه نهایی برای ۴ درس در پایه دوازدهم و از تاریخ ۶ تا ۱۳ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حسین نادیان، رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه برنامه‌های اداره کل آموزش و پرورش استان برای ایجاد آمادگی در دانش‌آموزان برای شرکت در امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار داشت: در فرصت باقی مانده از سال تحصیلی و برای بهره‌وری بیشتر دانش‌آموزان از وضعیت آموزش و آمادگی آن‌ها برای شرکت در امتحانات نهایی پایان سال، در دوره دوم و به ویژه پایه دوازدهم امتحاناتی با عنوان امتحانات شبه نهایی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: امتحانات شبه نهایی به صورت کشوری و برای ۲ درس در هر رشته برگزار خواهد شد که سؤالات آن توسط دبیرخانه کشوری مدیران طراحی می‌شود.

نادیان با اشاره به طراحی سؤالات دو درس دیگر با محوریت استان اصفهان افزود: در مجموع امتحانات شبه نهایی برای ۴ درس در پایه دوازدهم و از تاریخ ۶ تا ۱۳ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اذعان داشت: با توجه به تأثیر ۴۰ درصدی قطعی معدل امتحانات نهایی در کنکور سراسری و لزوم آمادگی بیشتر دانش‌آموزان برای این امتحانات اقدام به طراحی برنامه مذکور کردیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر ۴ درسی که امتحان آن به صورت کشوری یا استانی برگزار می‌شود، برگزاری امتحانات شبه نهایی برای دروس دیگر نیز با نظر منطقه یا ناحیه امکان‌پذیر است.

نادیان برگزاری امتحانات شبه نهایی برای دانش‌آموزان پایه نهم را برعهده منطقه یا ناحیه دانست و بیان داشت: علاوه بر این، ادارات می‌توانند برای برگزاری امتحانات شبه نهایی در سایر پایه‌ها نیز برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

رئیس اداره آموزش دوره اول و دوم متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درخصوص زمان برگزاری مرحله دوم آزمون پایش کیفیت تحصیلی خاطرنشان کرد: آزمون پایش کیفیت تحصیلی دوره اول متوسطه در روز ۱۳ اردیبهشت و آزمون پایش کیفیت تحصیلی دوره دوم متوسطه در همه پایه ها و رشته ها در روز ۱۷ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه