موج
کدخبر : ۴۸۲۲۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-482295
حسین عباس‌نژاد:

عملیات لایروبی اسکله قدیم بندرخمیر در حال انجام است

عملیات لایروبی اسکله قدیم بندرخمیر در حال انجام است

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: عملیات لایروبی اسکله قدیم بندرخمیر به منظور ارتقاء ضریب ایمنی ترددهای دریایی و تحقق خواسته‌های مردمی و شناورداران سنتی درحال انجام است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین عباس‌نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به آغاز عملیات لایروبی اسکله قدیم بندرخمیر اظهار کرد: این اقدام اداره کل بنادر استان در راستای تحقق خواسته‌های مردمی و مسئولان شهرستان بندرخمیر و با هدف افزایش ظرفیت پهلوگیری شناورهای سنتی و ارتقاء ضریب ایمنی ترددهای دریایی در این اسکله آغاز شده است. 

وی امکان ماندگاری شناورهای سنتی در ساعات مختلف شبانه‌روز و ارتقاء ضریب ایمنی ترددهای دریایی و توسعه تخلیه و بارگیری شناورهای سنتی (لنج‌ها) را از دیگر اهداف عملیات لایروبی اسکله قدیم بندرخمیر عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه بیان داشت: مطالعات لازم از جمله هیدروگرافی و شناخت توپولوژی منطقه، بررسی جنس بستر و ارزیابی، هماهنگی شیوه برداشت و تعیین محل لای‌ریزی از ابتدای سال گذشته با هماهنگی سازمان‌های مربوطه انجام شد.

به گفته عباس‌نژاد؛ در مرحله نخست با استفاده از یک بیل مکانیکی دوزیست دارای دکل ۱۸ متری انجام لایروبی پای اسکله به میزان ۱۶ هزار متر مکعب و حمل لای به خشکی آغاز و در مرحله نهایی نیز تا میزان ۲۵ هزار متر مکعب لایروبی از طریق افزایش ظرفیت و توان بیل مکانیکی دارای دکل ۲۴ متری برای اطمینان از ترابری ایمن شناورها برنامه‌ریزی شده است.

وی وجود کارخانه سیمان و گچ، کارگاه‌های لنج‌سازی و مزارع پرورش آبزیان و عقبه و قدمت تجارت دریایی را بخشی از مزیت‌های اقتصادی شهرستان خمیر برشمرد و افزود: احیای اسکله قدیم بندرخمیر باعث رضایت دریانوردان شناورهای سنتی و شکوفایی بیشتر این شهرستان خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه