موج
کدخبر : ۴۸۱۱۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-481190
نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی:

هر دولتی هم سر کار می آید نمی تواند کار اساسی صورت دهد

هر دولتی هم سر کار می آید نمی تواند کار اساسی صورت دهد

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در ایجاد درآمد بسیار تنبل هستیم و خلاقیت و ابتکار و فکر نداریم و هر دولتی هم سر کار می آید نمی تواند کار اساسی صورت دهد و فقط عنوان می شود که هزینه های دولت زیاد است در حالی که اگر بتوانیم درآمد خود را به 100 میلیارد دلار برسانیم حتما مشکلات کاهش یافته و هزینه ها نیز زیاد تصور نمی شود.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، اولین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جدید با حضور لطف الله سیاهکلی و فاطمه محمد بیگی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، کشاورز مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، کوزه گرها مدیرکل تامین اجتماعی، شمس الدینی مدیرکل بیمه خدمات درمانی و روسای بانکها در محل اداره کار برگزار شد.

در این جلسه لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع ناترازی درآمد و هزینه ها کهبرخی صندوق ها اعلام می کنند به دلیل برداشت غلط ما از موضوع معمولا نتیجه خوبی برای اداره کشور نداشته و اگر تحلیل درست از کوچک سازی دولت نداشته باشیم با مشکلات جدی مواجه می شویم.

وی افزود: کوچک سازی دولت شعار خوبی است که باید برخی وظایف دولت واگذار شود اما در عمل بسیار اشتباه عمل می کنیم و برخی مدیران حاضر نیستند اختیارات را واگذار کنند و وظیفه ها باقی می ماند و نیروها واگذار شده و یک شرکت واسطه وارد کار می شود و نه تنها به نتیجه نمی رسیم بلکه شرکتها افرادی را جذب می کنند که شرایط یک کارمند را ندارند و وضعیت بدتر می شود.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای کوچک شدن دولت باید چارت سازمانی تغییر کرده وبرخی کارها و مسئولیت ها حذف شود و یا مجموعه کار واگذار شود در غیر این صورت با روش کنونی بزودی دولت با کمبود شدید نیرو هم مواجه شده و ادارات در انجام وظایف خود دچار چالش جدی می شوند.

وی گفت: استدلال دیگر این است که هزینه دولت زیاد است هرچند در نگاه اول این موضوع درست است اما در نتیجه گیری اشکال داریم زیرا امروز بودجه دولت حدود ۴۰ میلیارد دلار است که این میزان درآمد برای اداره کشور کافی نیست و باید درآمدهای دولت بالا برود تا افزایش حقوق کارمندان و کارگران بر اساس تورم و هزینه ها باشد.

سیاهکلی یادآورشد: متاسفانه در ایجاد درآمد بسیار تنبل هستیم و خلاقیت و ابتکار و فکر نداریم و هر دولتی هم سر کار می آید نمی تواند کار اساسی صورت دهد و فقط عنوان می شود که هزینه های دولت زیاد است در حالی که اگر بتوانیم درآمد خود را به ۱۰۰ میلیارد دلار برسانیم حتما مشکلات کاهش یافته و هزینه ها نیز زیاد تصور نمی شود.

وی بیان کرد: بودجه امسال استان قزوین ۲۱۰۰ میلیارد تومان و یک درصد اعتبارات کشور است در حالی که به ۶ تا ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا بتوانیم طرح های عمرانی را تکمیل کرده و نیازهایمان را برطرف کنیم.

سیاهکلی گفت: افزایش درآمدهای دولت به یک مدیریت قوی، دانش، همت و تلاش شبانه روزی و تغییر رویکرد از سیستم فرد محوری به سیستم محوری دارد 

سیاهکلی تصریح کرد: امروز که موضوع مولدسازی مطرح شده باید حتما این اموال در مسیر تولید و اشتغال استفاده شود و همه درآمدها به استان داده شود تا متضرر نشویم.

وی با اشاره به موضوع پرداخت بیمه بیکاری اظهارداشت: وظیفه اصلی متولیان در پرداخت بیمه بیکاری باید ایجاد شغل باشد و بجای دادن مستمری و مقرری بیکاری از این فرصت برای برنامه ریزی و ایجاد شغل استفاده شود.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسات کارشناسی و تخصصی بایستی مسائل واقعی به صورت شفاف مطرح شود تا دنبال راح حل و چاره اندیشی باشیم در غیر این صورت دادن آمار و ارقام راهگشا نیست.

وی اضافه کرد: در خصوص صندوق های بازنشستگی در اکثر کشورهای دنیا مشکلات خاص آنها وجود دارد و امروز که فرانسه دوسال به سن بازنشستگی اضافه کرده دچار چالش شده و قرار نیست ما هم این سن را براحتی تغییر دهیم و حق بازنشسته را ضایع کنیم.

سیاهکلی بیان کرد: در راستای کمک به تولید امسال مالیات بخش تولید را دو درصد کاهش دادیم که به اشتغال و رونق تولید کمک خواهد کرد و برای جبران آن بایستی راههای فرار مالیاتی را شناسایی و حذف کنیم.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: از مدیران دستگاههای اجرایی انتظار داریم برنامه های عملی خود برای مهار تورم و رشد تولید را ارایه کنند.

وی اضافه کرد: دارایی دستگاهها باید شناسایی و اعلام شود و اگر فقط ملک و ساختمان است که خوب کار نکردیم و اگر مولد است یعنی درست اقدام و مدیریت شده است.

سیاهکلی اظهارداشت: اگر دولت و ادارات دنبال ملک و ساختمان رفته اند اشتباه بوده وما باید دنبال مولد سازی و تولید و درآمد باشیم که در این راستا با اداره اوقاف یک کار خوب عملیاتی شده که تبدیل به احسن اموال صورت گرفته و درآمدها نیز وارد استان شده که بسیار منطقی است و از بهزیستی هم درخواست می کنیم نحوه مولدسازی را اعلام کنند تا دارایی ها از دستمان خارج نشود.

وی اظهار امیدواری کرد موضوع همسان سازی ۲۵ درصدی حقوق بازنشستگان در اردیبهشت امسال عملیاتی شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه