English

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج:

فعالیت دلسوزانه نیروهای آتشنشانی در سال گذشته

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از انجام یک هزار و 746 عملیات اطفاء حریق و امداد نجات در سال گذشته خبر داد و گفت: 755 عملیات از این تعداد اطفاء حریق و 991عملیات مربوط به امداد و نجات بوده است.

فعالیت دلسوزانه نیروهای آتشنشانی در سال گذشته

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، سهیل فضل وزیری اظهار کرد: سال گذشته آتش نشانان این سازمان در راستای امداد رسانی به شهروندان در مواقع بروز حوادث یک هزار و 746 عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات انجام داده اند.

به گفته وی،  755 عملیات انجام شده در سال گذشته اطفاء حریق و 991 عملیات مربوط به امداد و نجات بوده است.

 

انجام 298 عملیات اطفاء حریق در فضای سبز و مراتع 

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج خاطرنشان کرد: عملیات های اطفا حریق شامل 94 مورد مسکونی، 12 مورد اداری، 47 مورد تجاری و صنعتی، 17 مورد انبار، 100 عملیات اطفاء حریق ماشین آلات، 122 مورد ضایعات و زباله، 11 مورد تاسیسات شهری، یک مورد مراکز تجمعی و آموزشی، 298 عملیات اطفاء حریق فضای سبز، کشاورزی، مرتع و جنگل و 41 مورد مخروبه و 12 مورد سایر آتش سوزی ها بوده است.

فضل وزیری گریزی هم به عملیات های امداد و نجات انجام شده در سال گذشته زد و افزود: در مجموع نیروها و تیم های آتش نشانی سنندج طی سال گذشته در 991 عملیات امداد و نجات حضور داشته و به شهروندان خدمات رسانی کرده اند.

به گفته وی،  سقوط اجسام و ریزش چاه 8 مورد، صید حیوانات موذی و وحشی 393 مورد، گیر کردن انگشتر 47 مورد، سقوط از ارتفاع و ریزش آوار 13 مورد، انفجار گاز 6 مورد، حبس در آسانسور 139 مورد، تصادفات 69 مورد، محبوس در اماکن 105 مورد، اقدام به تهدید به خودکشی 20 مورد، برف و کولاک و آبگرفتگی 127 مورد و 63عملیات هم مربوط به سایر حوادث بوده است.

 

فوت 16 شهروند سنندجی در حوادث

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج تصریح کرد: به علت حوادث رخ داده در سال گذشته 113 شهروند سنندجی دچار مصدومیت و 16 نفر هم جان خود را از دست داده اند.

فضل وزیری از مجروحیت یک آتش نشان طی عملیات های انجام شده در سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد 84 نفر از مجروحین حوادث سال گذشته مربوط به تصادفات، 9 مورد آتش سوزی و 20 مورد سایر بوده است.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه آموزش هم اشاره کرد و گفت: 9 هزار و 444 نفر در دوره های آموزشی برون سازمانی سازمان آتش نشانی سنندج شرکت کرده اند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج در پایان افزود: نیروهای آتش‌نشانی حد و مرزی برای خدمت به مردم قائل نبوده و نیستند و در مسیر خدمت به شهروندان سر از پای نمی شناسند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه