موج
کدخبر : ۴۸۰۹۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-480962
امام جمعه شیراز:

تذکر لسانی کار فرهنگی ست که باید با زبان خوش امر به معروف انجام دهیم

تذکر لسانی کار فرهنگی ست که باید با زبان خوش امر به معروف انجام دهیم

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: تذکر لسانی کار فرهنگی است و از این بهتر نمی شود که با زبان خوش امر به معروف لسانی که واجب است را انجام دهیم و نباید این کار معطل بماند.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، آیت‌الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و‌ امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۱۸ فروردین ماه با اشاره به توطئه‌های دشمنان اسلام گفت: برنامه‌های دشمنان اسلام و انقلاب اسلام حول دو محور است یکی برنامه‌های اقتصادی و یکی هم مسئله اخلاقی و فرهنگی.

آیت الله دژکام‌ افزود: یکی اینکه شما را از فقر و نداری بترساند، می گوید اگر رابطه ما با آمریکا بهم بخورد همه از گرسنگی می میریم. این حرف ها را زیاد شنیدیم و بیش از ۳۰ سال است و در این مدت جمعیت ایران افزوده شده است اما اینجوری می گویند و این شیطان است دارد می ترساند.

امام جمعه شیراز اظهار داشت: از آن طرف هم زمینه برای فحشا فراهم می کند، شراب خواری که متاسفانه این گناه بزرگ خیلی کم به آن توجه می کنیم که باید با آن مقابله شود. مسئله نعوذبالله روابط نامشروع که این موارد یک شهر و یک کشور را به فنا می دهد. اصل قضیه شکست مسلمانان در اسپانیا به خاطر همین شد که شراب خواری و روابط نامشروع رواج پیدا کرد و دولت روم برنامه ریزی کرد و به شکست مسلمانان منجر شد.

وی با بیان اینکه امروز همان نقشه در کشور دارد اجرا می شود گفت: این برهنگی‌ها صرفا یک مسئله مخالفت ساده با حکم الهی نیست هرچند همان هم گناهی بزرگ است اما این نقشه است برای آنکه کشور را به این وسیله نابود کنند و برای این دو دسته توطئه باید برنامه داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در فارس گفت: مقام معظم رهبری در جلسه اخیر با مسئولان نظام فرمودند دشمن با برنامه وارد شده و شما هم باید با برنامه مقابله کنید. نمی شود دست روی دست گذاشت و باید با برنامه باشیم.

آیت‌الله دژکام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در راستای جهاد تبیین باید حرکات دشمن را برای همه توضیح دهیم، افزود: آنهایی که اهل فضل و اهل مطالعات در حوزه اجتماعی هستند، اولین وظیفه شان این است که حرکات دشمن را برای مردم توضیح دهند که مردم ما انقلابی و مسلمان هستند و اگر بدانند دشمن چه کار می‌کند خودشان موضع می‌گیرند و خودشان به فکر علاج می‌افتند.

او با تاکید بر اینکه باید در جبهه خودی مواضع خود را در مقابل انحراف و هر حرکتی از حرکات دشمن مشخص کنیم، گفت: طبیعی است اگر هر کس بخواهد برای خود کار کند به نتیجه نمی‌رسد و باید موضع گیری‌های مشترک داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: بعضی اوقات عزیزانی متوجه حرکت دشمن شده اند اما باید تحت وحدت فرماندهی باشد و هرکسی نمی شود برای خود کار کند که دشمن از این فرصت سوءاستفاده کند.

دژکام یادآور شد که جریانات مختلف سیاسی که در کشور رقیب هم هستند و به همه آن‌ها احترام می‌گذاریم، اما جریان‌های سیاسی نباید برای اینکه خود جلو بیایند و بخواهند از جریان دیگری پیشی بگیرند نظام لطمه بخورد که متاسفانه این کار را می‌کنند.

او گفت: ما می‌خواهیم در مورد توطئه دشمن تصمیم بگیریم برخی به فکر خود هستند و حرف خود را می‌زنند تا تمامیت پیدا کنند و طرفدار داشته باشد. دیگر رشد سیاسی مردم ما بیش از این است و می‌دانند چه کسی برای دلسوزی نظام و اسلام کار می‌کند و چه کسی برای خودش و رسیدن به جایگاه و مقام کار می‌کند.

امام جمعه شیراز گفت: در مسائلی که جنبه استراتژیک دارد و مهم است در تصمیم گیری‌های نظام همه جریان‌های مختلف باید پشت سر رهبر همراه باشند نه یک قدم جلوتر و نه یک قدم عقب‌تر. این اشتباه را نکنند که برای دنیای خود و جریانشان ضرر دارد.

دژکام با اشاره به ۲ تا ۳ جریان و سلیقه‌های مختلف، افزود: همگی باید به یک سلیقه واحد برسند، حرف حساب و منطقی را همه می‌پذیریم و این چه ادایی است که می‌خواهند زیر عَلمش جمع شوند؟ نکنید که ما در جنگ با دشمن هستیم.

او گفت: جریان‌های سیاسی در مسائلی که جنبه ملی و مربوط به نظام هست نباید رقابت کنند که به نفع دشمن می‌شود. در مسائل دیگر رقابت کنند و مشکلی نیست و کسی مزاحم نبوده و هر گروه که مردم رای دادند کشور را اداره می‌کند، اما چرا ذهنیتی را جلو می‌بریم که نمی‌گذارند؟ چه کسی نمی‌گذارد؟ با حمایت رهبر معظم مردم سالاری دینی در کشور ما به خوبی جا افتاده است. این ادا‌ها را سر ملت و مملکت در نیاورید که مردم بیشتر از این بیدار هستند که ما خیال می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس خطاب به وظیفه رسانه‌ها، گفت: دشمن اگر حمله می‌کند؛ توطئه و برنامه دارد باید رسانه‌ها این مسئله را تبیین کنند. متاسفانه برخی رسانه‌ها به نظر می‌آید با دشمن همکاری می‌کنند، رسانه ملی هم که در تلاش است، ولی ضعف‌هایی وجود دارد که باید حواسشان جمع کنند.

او گفت: ملت ما با کمال عظمت در صحنه‌های مختلف از جمله ۲۲ بهمن، روز جهانی قدس غوغا می‌کند و وفاداری خود را به آرمان‌های اسلام و نظام اسلامی اعلام می‌کند، اما گاهی رسانه‌ها عقب‌تر از مردم هستند.

دژکام گفت: رسانه‌ها به مطالبه مردم جواب دهند چرا که مردم داد می‌زنند فضایی که در جامعه درست شده است فضای مناسب خواسته‌های اکثریت قاطع ملت نیست و رسانه در این راستا باید اقدام کند، هم توضیح دهد و هم تبیین کند. رسانه‌ها این تلاش را باید شروع کنند یعنی در مقابل نقشه دشمن ما باید از ابزار رسانه به خوبی استفاده کنیم.

او با تاکید بر اینکه همه باید آموزش ببینند و هماهنگ با هم باشند، از رسانه ملی خواست که در مسئله تهاجم فرهنگی که دشمن داشته و نقشه‌هایی که سرویس‌های بیگانه پشت آن هستند محکم به میدان آید و حرف اسلام و نظام اسلامی را برای همه جهان تبیین کند.

وی گفت: اگر در صحنه اجتماع یک کار خلاف ارزش مثل بی حجابی و بدحجابی که رواج دارد دیدنی شود اولین موظف از نظر شرعی کسی است که می بیند و باید واکنش مناسب نشان دهد و رهبر معظم انقلاب فرموده است واکنش مناسب تذکر لسانی است.

امام جمعه شیراز گفت: مردم ما خیلی روشن هستند و اینکه بگوییم کار فرهنگی شود؛ آیا تذکر لسانی کار فرهنگی نیست؟ کار فرهنگی چگونه است؟ اگر تذکر لسانی کار فرهنگی نیست پس چیست؟ این‌ها معلوم است که جهت‌گیری سیاسی است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: تذکر لسانی کار فرهنگی است و از این بهتر نمی شود که با زبان خوش امر به معروف لسانی که واجب است را انجام دهیم و نباید این کار معطل بماند.

امام جمعه شیراز با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های قرآنی در شیراز، گفت: یک نمایشگاه قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی شیراز در شهرک گلستان، یک نمایشگاه هم مرکز اسناد انقلاب اسلامی در نزدیکی حافظیه و یک نمایشگاه ارزشمند و مقدس در حرم مطهر که امروز بعد از نماز برگزار می‌شود و نشان دهنده این است که شیراز حرم سوم اهل بیت است و همیشه مرکز کار قرآنی بوده است و این کار انتقال فرهنگ است. هزار سال سابقه فرهنگ قرآنی شیراز را به نسل بعدی باید منتقل کنیم.

دژکام با اشاره به روز جهانی قدس، بیان کرد: در این ایام حواسمان باشد اخبار قدس را گوش دهید؛ قضیه قدس به جایی رسیده که رهبر انقلاب فرمود اسرائیل ۲۵ سال آینده را نمی‌بیند، اما انگار خودشان عجله دارند که زودتر بروند و این عظمت کار شما مردم است.

وی گفت: زیبایی کار رهبری در حرکت جبهه مقاومت و عظمت کار شما مردم که فرمان رهبری را بردید؛ می‌دانید در جنوب لبنان ساعتی را کار گذاشته بودند بچه‌های حزب‌الله که روز شمار سقوط اسرائیل را نشان سربازان اسرائیلی می‌دادند؛ چندین بار هم این ساعت را زدند، اما حزب الله دوباره درست کردند، این عظمت کار شماست.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه