موج
کدخبر : ۴۷۸۵۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-478569
مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کاشان خبر داد؛

آغاز پروژه تهیه تصاویر پانارومیک 360 درجه شهری کاشان

آغاز پروژه تهیه تصاویر پانارومیک 360 درجه شهری کاشان

مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کاشان گفت: در راستای غنی سازی بانک اطلاعات شهری و در راستای توسعه شهر هوشمند پروژه تصویر برداری پانارومای 360 درجه شهر به دستور شهردار و به همت مرکز آمار و فناوری اطلاعات و معاونت شهرسازی شهرداری کاشان آغاز گردید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، ابوالفضل رسولیان خاطرنشان کرد: به تصویر کشیدن و نمایش معابر و عوارض و مستحدثات آن و اتصال به نقشه های خطی با امکان اندازه گیری از جمله خروجی های این پروژه برای مدیریت شهری است.

وی تصریح کرد: استفاده از نقشه ها ی خطی، مدل های سه بعدی، عکس، فیلم از جمله روش‌هایی هستند که از طریق هر کدام می توان از زاویه ای خاص، شهر را به تصویر کشید و برای توسعه شهر برنامه ریزی نمود؛ هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود است؛ به عنوان مثال نقشه های خطی در صورتی که با دقت مورد نیاز تهیه شده باشند، امکان اندازه گیری های دقیق که جوابگوی نیازهای هندسی کاربر باشد را فراهم می سازند.

مدیر مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کاشان  ادامه داد: با این حال از آنجایی که این نقشه ها فقط عوارض خاصی را برداشت و مدل می کنند، مشاهده و بررسی عوارضی که برداشت نشده اند در آنها وجود ندارد؛ مدلسازی سه بعدی که با استفاده از تصاویر واقعی تکمیل شده اند علاوه بر اینکه ویژگی های نقشه های خطی یعنی مدلسازی واقعیت با دقت مورد نیاز را دربرمی گیرند، مکان یا عارضه مورد نظر را بهتر از نقشه های خطی نمایش داده و امکان اندازه گیری بر روی آن را نیز فراهم می سازند.

رسولیان متذکر شد: مزیت عمده تصاویر پانوراما نمایش جذاب محیط جهان واقعی است که می توان از آنها در کاربردهای متعددی از جمله آموزش و هدایت توریسم، مستندنگاری و نمایش ابنیه و اماکن مختلف بهره گرفت.

شایان ذکر است؛ تصاویر پانورامیک که به آنها مدل های پانوراما نیز گفته می شود، واقعیت را از منظر یک بیننده که در محیط قرار گرفته است در قالب یک عکس ۳۶۰ که معمولا بر سطح یک استوانه تصویر شده ، نمایش می دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: شهرداری کاشان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه