موج
کدخبر : ۴۷۸۳۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-478389
استاندار قزوین:

متولی شهر جدید مهرگان دولت خواهد بود

متولی شهر جدید مهرگان دولت خواهد بود

استاندار قزوین گفت: استان قزوین در تعداد شهرستان در رتبه‌های پایین کشور قرار دارد که این موضوع مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است و برخی از ساختارهایی که باید وجود داشته باشد را از دست داده ایم.

 

به گزارش خبرگزاری موج قزوین،محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در جلسه شورای اداری بخش محمدیه اظهار داشت: در روزهای پایانی سال حضور مدیرانی از ۳ قوه در بخش محمدیه و تشکیل این جلسه بیانگر اراده خدمتگزاری در تمامی بخش‌های حاکمیت به مردم است و اتحاد بین مسئولان را نشان می دهد. 

وی با بیان اینکه مصوبات خوبی برای برطرف شدن مشکلات بخش محمدیه در این جلسه اتخاذ شد، افزود: باید در نیمه اردیبهشت جلسه دیگری در استانداری برای پیگیری مصوبات جلسه برگزار شود تا مصوبات شکل اجرایی هم بگیرد. 

اعلایی گفت: استان قزوین در تعداد شهرستان در رتبه های پایین کشور قرار دارد که این موضوع مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است و برخی از ساختارهایی که باید وجود داشته باشد را از دست داده ایم. 

شورای اداری محمدیه

استاندار قزوین اضافه کرد: در مقطعی امکان ایجاد شهرستان وجود داشت که باید توسط مسئولان پیگیری می شد ولی کوتاهی صورت گرفته است و استان به طور قطع نیازمند شهرستان جدید است.

وی افزود: در تقسیم بودجه استان سرانه نباید براساس سرشماری سال ۹۵ لحاظ شود و با توجه به افزایش جمعیت مناطقی مانند محمدیه باید در اعتبارات هم به صورت ویژه تر نگاه کرد.

اعلایی با بیان اینکه تبدیل ناحیه شهری مهرگان به شهر جدید مهرگان یکی از فرصت‌های خوبی بود که در مدت اخیر اتفاق افتاد، گفت: براساس تصمیم گیری اتخاذ شده‌، دولت متولی شهر جدید مهرگان می شود و  این اتفاق یکی از بهترین روش هایی است که می تواند معضلات منطقه را برطرف کند و باعث کمک به توسعه محمدیه هم  خواهد بود. 

شورای اداری محمدیه2

استاندار قزوین اضافه کرد: اتفاقات اخیر دیپلماسی نشان داد که تکیه بر اراده مردم و ظرفیت های جمهوری اسلامی، باور به توان ملت و نگاه عزتمندانه در فضای بین المللی از لهجه غلیظ انگلیسی موثر تر است و برنامه‌ریزی جمهوری اسلامی متکی به ایمان به خدا و مردم خواهد بود و همین رویکرد نظم جدیدی را در فضای سیاسی دنیا به وجود آورده است. 

وی با بیان اینکه نشانه های بهبود اقتصادی را در سال آینده شاهد خواهیم بود، اظهار داشت: نرخ رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، میزان صادرات غیر نفتی و بسیاری از موضوعات دیگر نشان دهنده بهبود فضای اقتصادی در سال های آینده است و امیدواریم دولت با همراهی مردم وضعیت اقتصادی را روز به روز بهتر کند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه