موج
کدخبر : ۴۷۷۵۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-477589
استاندار کردستان:

ساماندهی امور جوانان نیازمند ورود فعالانه تشکل‌ها است

ساماندهی امور جوانان نیازمند ورود فعالانه تشکل‌ها است

استاندار کردستان گفت: ضعف هایی در حوزه ساماندهی امور جوانان در استان وجود دارد که ساماندهی امور و رفع نقاط ضعف نیازمند ورود فعالانه تشکل‌های مرتبط با جوانان است.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: روال این ستاد باید به سمت طراحی جدید در سال آینده پیش رود تا با قوام بیشتری مسائل حوزه جوانان بررسی و تبیین شود.

وی با بیان اینکه نیاز جامعه جوان، بیشتر از برنامه‌های طرح شده در این ستاد است، تاکید کرد: موضوع جوان، موضوع جامعه است که برنامه‌های آن نباید منحصر به یک هفته شود و یا بصورت فانتزی، مسائل آن را بررسی کرد.

استاندار کردستان با بیان اینکه بخش بزرگی از فعالیتهای عمومی کشور به حوزه جوانان و زنان بر می گردد، بر لزوم انجام کارهای بیشتر، همراه با آسیب‌شناسی مبنایی تاکید کرد.

زارعی‌کوشا ادامه داد: آسیب‌شناسی مبنایی یعنی نگاه به مسائل حوزه جوانان صرفا سیاه و سفید نباشد، بلکه با تحلیل، ارزیابی و قضاوت منجر به تقویت انگیزه‌ها و راهگشای موانع شود.

استاندار کردستان تاکید کرد: تشکل‌های جوانان پیش‌برنده امور این قشر هستند که نباید محدود شوند و با برنامه هدفمند مسائل و موضوعات بررسی شود.

زارعی‌کوشا با یادآوری اینکه ظرفیتهای زیادی در همه دستگاهها و جوانان کردستان وجود دارد، افزود: برای رشد و تکامل این ظرفیتها فقط باید ورود جدی‌تری به این حوزه داشت.

وی با اشاره به اینکه نقش دبیرخانه‌ای اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان به عنوان هماهنگ کننده موضوعات این حوزه، تقویت تعامل خود با جوانان و دستگاههای اجرایی است، گفت: برآیند این تعامل به هدف مشترکی ختم می‌شود که همان ساماندهی امور این حوزه است.

استاندار کردستان با قدردانی از سازمان فنی و حرفه‌ای در زمینه توجه به اشتغال خواستار طراحی‌های جدید و به روز در این حوزه شد.

وی با بیان اینکه، خلاء بخش مشاور امور جوانان در ادارت را می‌شود با نیروهای موجود به عنوان رابط فعالیتهای امور جوانان جایگزین کرد، گفت: کمیته‌های زیرمجموعه ستاد باید فعال‌تر از قبل شود چرا که در برخی شهرستانها، حتی جلسات ستاد امور جوانان برگزار نمی‌شود که ناشی از ضعف دبیرخانه است.

استاندار کردستان تاکید کرد: از سال آینده ستاد استانی و شهرستانی با دستورکار مشخص باید فعال و برای دستگاه تکلیف ایجاد شود تا به نتایج حداقلی برسیم.

استاندار کردستان گفت که از جلسات ستاد رضایت ندارد چون کمیته ها منفعل است و نتایج آن ثمربخش نیست.

زارعی‌کوشا، تقویت ارتباط با جوان و تشکل‌های جوانان را در این مسیر تاثیرگذار دانست و گفت: بسیاری از ابتکارات علمی و خلاقیتهای هنری در دورهمی جوانان شکل می‌گیرد و آثار ماندگاری که شاهد آن هستیم در همین جمع‌ها شکل گرفته است.

وی ادامه داد: خانه جوان کردستان می‌تواند محور دورهمی جوانان باشد و در این جمع‌ها، ایده‌پردازی انجام و سپس در مرحله اجرا به جامعه منتقل شود.

اشتغال، ازدواج و مسکن مهمترین مسائل از نگاه استاندار در حوزه جوان بود که زارعی‌کوشا گفت: از ظرفیتهای ایجادی دولت می شود برای رفع مشکلات جوانان در این سه حوزه بهره گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟
کلمات کلیدی: استاندار کردستان
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه