موج
کدخبر : ۴۷۷۲۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-477234
شهردار اراک خبر داد:

اجرای طرح ۲۴ متری اراک سه سال زمان می‌برد

شهردار اراک گفت: اجرای طرح ۲۴ متری اراک سه سال زمان می‌برد و شهرداری از تمام ظرفیت خود برای اجرا و بهره‌برداری به‌هنگام این طرح استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج مرکزی، علیرضا کریمی روز جمعه در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح ۲۴ متری اراک، افزود: این طرح با ساماندهی ترافیک در هسته مرکزی شهر زمینه را برای اجرای طرح جامع فراهم می‌کند.

وی بیان کرد: طرح جامع و توجه به پدافند غیرعامل از اهداف این طرح است و با تسهیل در تردد خودروها در مرکز، شهروندان کاهش آلودگی هوا را نیز شاهد خواهند بود.

شهردار اراک بیان داشت: اراک شهری است که بافت میانی دارد و به صورت شبکه در هم تنیده در کنار هم قرار دارد و عرض معابر آن کم است.

کریمی به فرآیند اجرای طرح اشاره کرد و افزود: اجرای این طرح تنگناهایی ایجاد کرده و باعث شده در شورای عالی معماری،کمیسیون ماده پنج، کارگروه امور زیربنایی و شورای توسعه برنامه ریزی استان مطرح شود.

وی گفت: دستورالعمل اجرای این طرح مردادماه سال ۹۸ در شورای عالی معماری و شهرسازی تهیه و در نهایت در سال ۹۹ ابلاغ و سال ۱۴۰۱ برای اجرا به شهرداری ابلاغ شد.

شهردار اراک بیان داشت: طرح ۲۴ متری از میدان ولیعصر(عج) آغاز و با تعریض معابر تا بلوار میرزای شیرازی ادامه می‌یابد.

کریمی افزود: طوع این طرح ۲ کیلومتر وسعت و مساحت مجموع آن ۵۳ هزار و ۷۲۵ مترمربع پیش بینی شده که از این مساحت ۲۳ هزار و ۲۲۰ مترمربع ۲۴۵ پلاک مسکونی و تجاری است.

وی ادامه داد: ۴۰۰ میلیارد تومان برای تملک ۷۰ تا ۱۰۰ درصد طرح اعتبار لازم است.

شهردار اراک گفت: امید است طرح ۲۴ شریان مهمی باشد و در قلب اراک اجرایی شود و به سرنوشت ۵۸ متری دچار نشود.

رییس شورای اسلامی شهر اراک نیز گفت: برخی طرح‌های عمرانی نیمه کاره شهر اراک عمر ۱۵ ساله دارند و طرح ۵۸ متری یکی از این طرح‌ها بود که امروز به ۲۴ متری رسیده است.

پیمان عین القضاتی افزود: از سیاست های شواری ششم اراک، اجرای طرح محرک توسعه شهر است.

وی اجرای طرح ۲۴ متری را یکی از اولویت‌های شورای اسلامی شهر عنوان کرد و ادامه داد: ساماندهی طرح دره گردو نیز از دیگر اولویت‌های شورا است.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک بیان کرد: تلاش برای اجرای به هنگام‌ طرح هشت هزار و ۲۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن نیز یکی دیگر از اولویت‌های شورای اسلامی اراک است و با تمام ظرفیت در کنار دیگر نهادهای متولی هستیم.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه