موج
کدخبر : ۴۷۷۲۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-477204
سرلیست«ائتلاف تحول و شفافیت» در ششمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی قزوین:

مجموعه 15 نفره این ائتلاف از توانمندی بسیار خوبی برخوردارند

مجموعه 15 نفره این ائتلاف از توانمندی بسیار خوبی برخوردارند

سرلیست«ائتلاف تحول و شفافیت» در ششمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی قزوین گفت: مجموعه 15 نفره این ائتلاف از توانمندی بسیار خوبی برخوردارند و 50 درصد صادرات استان و اشتغال 5 هزار نفری را بر عهده دارند و حتما می توانند در صورتی که در اتاق بازرگانی مسئولیت بگیرند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قزوین، نشست ائتلاف پیشرفت و شفافیت با فعالان اقتصادی در محل شرکت صنعت پلاست آبیار در شهرک صنعتی کاسپین برگزار شد.

در این جلسه مهدی عبدیان سرلیست ائتلاف تحول و شفافیت گفت: تولیدکننده در شرایط سخت اقتصادی با احساس مسئولیت و کمک به دولت و مردم با همه توان وارد میدان شد اما برخی تصمیم گیری و سیاست گذاری های اشتباه به فعالان اقتصادی آسیب جدی زد.

عبدیان تصریح کرد: وقتی دولت نتوانسته مطالبات ناشی از فروش نفت را دریافت کند چگونه از تولیدکننده و صادرکننده انتظار دارند در شرایط غیر متعارف اقتصادی بتواند موفق عمل کرده و همه تعهدات را اجرا کند.

سرلیست ائتلاف تحول و شفافیت یادآورشد: وقتی صادرکنندگان شاخص کشور نتوانسته اند به اهداف خود برسند چرا باید شرایط برای سودهای هنگفت دلالان و واسطه ها مهیا شود و فعال اقتصاد همچنان با چالش مواجه باشد.

نشست فعالان اقتصادی

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین یادآورشد: اگر در حوزه اقتصاد درست عمل می کردیم و نگاه ما کارشناسی بود امروز باید 100 میلیارد دلار صادرات از استان قزوین انجام می شد اما امروز به 600 تا 700 میلیون دلار راضی شده ایم که این رویکرد ایراد دارد.

عبدیان بیان کرد: بیش از 10 سال است که بدنبال حل مشکل برخورداری واحدهای صنعتی مستقر در کاسپین از معافیت مالیاتی هستیم که محقق نشده و علیرغم پیگیری های انجام شده و کمک نمایندگان هنوز 50 واحد صنعتی مشکل دارند.

این فعال اقتصادی گفت: 50 شرکت مستقر در کاسپین که در سالهای 94 تا 99 پروانه بهره برداری دریافت کرده اند هنوز مشمول معافیت مالیاتی نیستند و در شهرک صنعتی لیا همچنان مشکل زیرساخت وجود دارد و به نظر می رسد اگر تولیدکننده واقعی و دلسوز در مدیریت اتاق بازرگانی حضور داشته باشد بسیاری از این چالش ها برطرف می شود.

عضو ائتلاف تحول و شفافیت افزود: مجموعه 15 نفره این ائتلاف از توانمندی بسیار خوبی برخوردارند و 50 درصد صادرات استان و اشتغال 5 هزار نفری را بر عهده دارند و حتما می توانند در صورتی که در اتاق بازرگانی مسئولیت بگیرند بسیاری از مشکلات را حل و فصل کنند.

عبدیان اظهارداشت: اتاق بازرگانی در دوره گذشته به جای این که در کنار بخش خصوصی قرار گرفته و گره گشای مشکلات فعال اقتصادی باشد بیشتر در خدمت بخش دولتی بود هر چند ما هم اعتقاد داریم باید حق و حقوق دولتی بر اساس قانون پرداخت شود اما اتاق باید مدافع تمام قد بخش خصوصی باشد.

وی گفت: متاسفانه در این دوره نتوانستیم از ظرفیت مشورت دهی استفاده کنیم و مشاوران خوبی برای سه قوه نبودیم و در حالی که باید صادرات چند برابر می شد تا کاهش ارزش پول ملی را جبران کند در این عرصه نیز موفق عمل نکردیم و چالش ها بیشتر شد.

نشست فعالان اقتصادی قزوین

عبدیان افزود: در بخش فولاد متاسفانه نه تنها رویکرد حمایتی را ندیدیم بلکه همواره این صنعت مهم و اشتغالزا زیر سوال رفت که آب و برق کشور را بی رویه مصرف می کند در حالی که 90 درصد صنعت فولاد در اختیار بخش دولتی است و 10 درصد نیز خصولتی است که در این میان فقط 5 درصد این صنعت در اختیار بخش خصوصی است که آن را هم می خواهند از خدمات محروم کنند.

این صادرکننده ملی بیان کرد: اگر بتوانیم فقط 10 درصد به ظرفیت تولیدی واحدهای صنعتی استان اضافه کنیم و گره گشای مشکلات آنها باشیم قادریم بیکاری استان را حل کرده و در کاهش آسیب های اجتماعی نیز مشارکت داشته باشیم.

  وی گفت: در جمع 15 نفره ائتلاف تحول و شفافیت تعداد 12 نفر فعال شاخص اقتصادی هستند و اگر در این دوره از انتخابات با کمک تولیدکنندگان این گروه بتوانند مدیریت اتاق بازرگانی را بر عهده بگیرند بدون تردید در حل مشکلات و موانع تولید راهگشا بوده و به تقویت بخش خصوصی و پارلمان بخش خصوصی کمک خواهند کرد.

ششمین دوره انتخابات هیئت رئیسه اتاق بازرگانی قزوین روز شنبه بیستم اسفند ماه از ساعت 8صبح تا 18 در اتاق بازرگانی قزوین برگزار می شود.

ائتلاف+شفافیت

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه