English

مقاوم سازی ۱۲۴هزار واحد مسکن روستایی در سیستان و بلوچستان

مدیرکل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کنارک با مقاوم سازی 90 درصدی واحدهای مسکن روستایی ، رتبه نخست منازل مسکونی استاندارد را در استان دارد، گفت: ۱۲۴هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی شده است.

مقاوم سازی ۱۲۴هزار واحد مسکن روستایی در  سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری موج سیستان و بلوچستان، مصطفی بیک مداح  مدیرکل بنیاد مسکن استان سیستان و بلوچستان در خصوص وضعیت بناهای روستایی استان  با بیان این مطلب گفت : نزدیک به نیمی از بناهای روستایی در استان مقاوم سازی شده است . 

وی افزود : طبق آخرین سرشماری نفوس و مسکن ، نزدیک به 270 هزار واحد مسکونی روستایی در استان داریم که با استاندارد سازی نیمی از این رقم ، امید داریم تا پایان سال 1410 با مقوم سازی متوسط سالانه 10 هزار واحد ، به شاخص مقاوم سازی 100 درصد در استان دست پیدا کنیم.

وی یاداور شد: در سیستان و بلوچستان ، با وجود رودخانه های فصلی ، سکونتگاه های غیرمجاز در حریم رودخانه ها و ساخت و سازهای غیر اصولی و مدیریت ناکارامد ابهای سطحی ، همواره در معرض تهدید سیلاب قرار داریم  به نحویکه طی سیل های سال 1370 تا 1400 ، ۱۲۴ هزار واحد مسکونی در استان مقاوم سازی شده است.

وی در ادامه نقش بنیاد مسکن استان را در مدیریت بحران کلیدی دانست و افزود : در کلیه بلایای طبیعی حادث شده در استان ، بنیاد مسکن همواره با اشراف به اهمیت حضور و فعالیت میدانی خود ، با وجود کلیه محدودیت ها ، از جمله معضل حمل مصالح  به نقاط روستایی ، عدم وجود نیروی متخصص کافی در نقاط دور افتاده و اقبال کم عمومی از تسهیلات  دولتی در برخی مناطق  ، سعی داشته است تا از تمامی توان خود برای توسعه روستایی استان بهره برداری کند .

وی در پایان خاطرنشان کرد  :کنارک در جنوب استان ، با مقاوم سازی 90 درصد از واحدهای مسکونی روستایی ، رتبه نخست منازل مسکونی استاندارد در استان را داراست. که این مهم ، پس از سیل سال 1400 و توجه ویژه بنیاد به بازسازی شهر ، اصلاح معابر و جانمایی محلات بر اساس کدهای ارتفاعی جدید  و مقاوم سازی روستاهای در معرض خطر ، محقق شده است .

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه