موج
کدخبر : ۴۷۳۹۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473959

هوای دو شهر خوزستان در وضعیت "نارنجی" قرار دارد

طبق اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای امروز دو شهر خوزستان در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس" بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، بر اساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز (اول اسفندماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون در ایستگاه مسجدسلیمان ۱۲۰ و در ایستگاه شوشتر ۱۰۳ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهرها در وضعیت "ناسالم برای گروه‌های حساس" بوده است

نیوساید اهواز ۹۲، ایستگاه حفاری اهواز ۸۹، ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۸۸، ایستگاه پست برق شماره ۳ اهواز ۸۳ و ایستگاه اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اهواز نیز ۶۱ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین هوای این شهر در وضعیت "قابل قبول" بوده است.

طبق شاخص ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، هوای اندیمشک، اهواز، ماهشهر و هندیجان نیز "قابل قبول" بوده و هوای هیچکدام از شهرهای خوزستان در شرایط "پاک" نبوده است.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه