موج
کدخبر : ۴۷۳۹۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473920
فرماندار سقز:

وضعیت مناسب سازی محیط شهری و اداری سقز مطلوب نیست

وضعیت مناسب سازی محیط شهری و اداری سقز مطلوب نیست

فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: مناسب سازی محیط شهری و اداری این شهر وضعیت مطلوبی ندارد و باید از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای بهبود این مهم استفاده شود.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، جعفر توان روز دوشنبه در کارگروه مشترک مناسب سازی، شورای سالمندی و توانبخشی معلولان روستای شهرستان سقز، از وضعیت مناسب سازی محیط شهری، اداری و بانک‌ها، انتقاد و اظهار کرد: از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و جذب اعتبارات استانی برای دسترسی معلولان و سالمندان باید استفاده شود.

وی بر انجام اصلاحات و تعمیرات عمرانی در محیط ادارات و بانک‌ها برای دسترس پذیری افراد دارای معلولیت و سالمندان تاکید کرد و افزود: ارائه خدمات و مناسب سازی محیط شهری از رسالت های نهادهایی هم چون شهرداری و بهزیستی است که باید اهتمام بیشتری در این رابطه داشته باشند.

فرماندار ویژه سقز با بیان اینکه آمار سالمندان در این شهرستان بالا است و به عبارتی می توان آنرا شهرستانی سالمند توصیف کرد، گفت: اجرای برنامه های کاربردی، تقویت برنامه های حوزه بهداشتی برای سالمندان و تقویت ورزش همگانی و طرح پیشگیری از معلولیت های دوران سالمندی از موارد ضروری است که باید به آنها پرداخته شود.

توان، بر شناسایی دقیق افراد دارای معلولیت و افزایش سهم بهره‌مندی آنها، از خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه تاکید کرد و افزود: اگر همه نهادهای متولی به رسالت خود به بهترین شکل عمل کنند شاهد تحول مطلوبی در ارائه خدمات به این قشر از جامعه خواهیم بود.

رییس اداره بهزیستی سقز هم در این جلسه اظهار کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ نفر افراد دارای معلولیت در روستاهای این شهرستان شناسایی شده که سهم شهرستان سقز از خدمات توانبخشی مبتنی بر جامعه، یک هزار نفر است.

عدم رعایت اصول فنی حفاری و ترمیم از مشکلات اصلی پروژه آبرسانی داخل شهر سقزاست

فرماندار ویژه شهرستان سقز روز دوشنبه همچنین در جلسه شورای ترافیک این شهرستان اظهار کرد: پیمانکار آبرسانی داخل شهر در ادامه کار، برای حفظ ایمنی شهروندان و جلوگیری از ترافیک، باید در اسرع وقت، پلان ایمنی ارائه و بر اساس ضوابط تعیین شده، فعالیت کند.

توان یادآور شد: عدم نظارت درست فرمانداری، شهرداری و ناظر پروژه آبرسانی داخل شهر، برای مردم مشکلات تردد به وجود آورده است.

معاون توسعه شرکت آبفای کردستان هم در این جلسه در مورد مصوبه های شورای ترافیک خواستار بازدید میدانی، ارائه گزارش‌های نتیجه مطالعات و عدم مغایرت با کمیسیون ماده پنج شد و اضافه کرد: این پروژه قرار بود چهار ماهه تمام شود و زمانبرشدن آن، سبب مشکلات ترافیکی در بلوارهای کردستان و وحدت شده است.

ساماندهی ورودی و بهره برداری مناسب از محدوده بیمارستان شفا برای پارکینگ خودروها، رعایت مبلمان راه در خیابان دانشجو محدوده پمپ بنزین هفتاش، اصلاح هندسی بخشی از بلوار هفت تیر، بازسازی دوربین‌های بین شهری و ارائه خدمات مناسب تاکسیرانی در شرایط جوی نامناسب از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

سقز در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه