موج
کدخبر : ۴۷۳۷۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473765
رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان خبرداد؛

اجرای طرح «حرف‌های به دردبخور» در ۳۰۰ مدرسه ابتدایی شهر اصفهان

اجرای طرح «حرف‌های به دردبخور» در ۳۰۰ مدرسه ابتدایی شهر اصفهان

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان از اجرای طرح «حرف‌های به دردبخور» در ۳۰۰ مدرسه در اصفهان خبرداد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، هاجر ابراهیمی در جمع اصحاب رسانه با اشاره باینکه «حرف های به‌درد بخور» طرح سلامت محوری است که در ۳۰۰ مدرسه ابتدایی شهر اصفهان اجرا می شود، گفت: این طرح ها شامل نمایش‌ و برنامه‌های شاد و موزیکال در قالب تئاتر است.

وی با بیان اینکه تئاترها با موضوع مصرف صحیح آب و تغذیه سالم هستند، اضافه کرد: محتوای طرح حرف‌های به درد بخور به گونه‌ای طراحی شده که مطالب آموزشی در حوزه تغذیه سالم و مصرف درست آب در قالب تئاتر، شعرخوانی و اجرا‌های شاد به دانش آموزان آموزش داده شود.

هاجر ابراهیمی با بیان اینکه طرح سلامت محوری شامل نمایش و برنامه‌های شاد و موزیکال در قالب تئاتر است، اظهار کرد: سه ماه قبل فراخوانی برای گروه‌های نمایشی فعال در زمینه تولیدات گروه سنی کودک اعلام شد که ۳۰ گروه در آن شرکت و آثار و ایده‌هایشان را ارائه کردند.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان با اشاره به وجود ۷۵۰ مدرسه ابتدایی در شهر اصفهان افزود: درحال حاضر توانستیم در ۲۶۰ مدرسه اجرا داشته باشیم وامیدواریم تا پایان امسال ۳۰۰ مدرسه را پوشش دهیم.

ابراهیمی گفت: اجرای طرح «حرف‌های به دردبخور» با فعالیت هفت گروه نمایشی در ۳۰۰ مدرسه اجرا می گردد و هر گروه ۴۰ دبستان را پوشش خواهد داد.

وی در ارتباط با  فرآیند انتخاب این گروه‌های نمایشی توضیح داد: سه ماه قبل فراخوانی برای گروه‌های نمایشی فعال در زمینه تولیدات گروه سنی کودک اعلام شد و ۳۰ گروه سناریو خود را برای شرکت در این رویداد آماده کردند.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان ادامه داد: آثار و ایده‌ها ارائه شد و طی سه مرحله بازبینی و ارزیابی آثار صورت گرفت و در نهایت هفت گروه انتخاب و طرح موضوع شدند.

ابراهیمی با بیان اینکه اداره سلامت شهرداری اصفهان محتوای طرح و نمایش‌ها را در اختیار گروه‌های تئاتر کودک قرار داده بود، گفت: در ادامه گروه‌ها اقدام به تولید آثار نمایشی و تنظیم سناریوها کردند و در نهایت نیز نمایش‌ها دوباره با حضور مسئولان و کارشناسان آموزش و پرورش بازبینی گردید.

این مقام مسئول با بیان اینکه گروه‌ها در خصوص موضوعاتی از جمله خوردن صبحانه، پنج گام سلامتی، ننوشیدن آب، خوردن شام و غیره سناریو نوشتند، افزود: همچنین در این طرح هر مجری یک مسابقه با محوریت تغذیه اجرا می‌کرد و دانش آموزان بر اساس پاسخی که به پرسش‌ها می دادند جایزه دریافت می‌کردند.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان اظهار داشت: همه تئاترها به شکل خیابانی با محور تغذیه سالم و در مقطع ابتدایی به‌ویژه کلاس سوم تا ششم طراحی شده است.

وی با اشاره باینکه این طرح با هدف جلوگیری از بیماری‌های زمینه‌ای در مدارس اجرا شده است، گفت: طرح رویداد شاد و آموزشی حرف‌های به در بخور کاری از اداره توسعه فرهنگ سلامت با همکاری و مشارکت دفتر دبیرخانه زاینده رود است که در این طرح مخاطبین ما دانش آموزان هستند.

ابراهیمی با اشاره باینکه در دهه های اخیر بیماری های زمینه ای مانند مشکلات قلبی ، چاقی و اضافه وزن و بی‌تحرکی شیوع پیدا کرده است، افزود: در سال۹۹ با توجه به آمار غربالگری که توسط آموزش و پرورش بین هشتصد هزار دانش‌آموز انجام شد ۳۰ درصد دچار چاقی و اضافه وزن ، ۶۳ درصد دارای وزن طبیعی و شش درصد هم دچار لاغری بودند .

این مقام مسئول با بیان اینکه طبق آمار غربالگری انجام شده اصفهان در رتبه سیزدهم اضافه وزن و چاقی در مدارس کل کشور است، گفت: به همین دلیل به این نتیجه رسیدیم که آموزش را از مدارس ابتدایی شروع کنیم زیرا این یک نیاز محسوب می شود و امکان دارد در آینده با بحران چاقی و بیماری‌های زمینه‌ای در دانش آموزان رو به رو شویم.

رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت شهرداری اصفهان با اشاره اینکه از سال ۹۶  این اداره با هدف ارتقا سلامت و فرهنگ‌سازی به این مکان منتقل شده است، گفت: دو نمایشگاه دائمی دنیای شگفت‌انگیز فیزیک و سلامت نیز در این مکان است که مخاطب اصلی آن دانش آموزان، دانشجویان و استادان می باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه