موج
کدخبر : ۴۷۳۶۸۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-473689
حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان:

ثبت ۱۱ وقف جدید در شهرستان مریوان

ثبت ۱۱ وقف جدید در شهرستان مریوان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از ثبت ۱۱ وقف جدید طی سال جاری در شهرستان مریوان خبر داد و گفت: ارزش ریالی این تعداد موقوفه جدید شهرستان مریوان ۱۲۲ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج کردستان، حجت‌الاسلام محمد کاروند، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان اظهار داشت: وقف یکی از کارهای مهم و باارزش و صدقه جاریه بوده و ذخیره با ارزش اخروی برای واقف و منشاء خدمات و خیرات فراوانی برای جامعه است.

وی افزود: مرد کردستان در اجرای سنت حسنه وقف یکی از استان‌های برتر کشور است و این مهم از گذشته دور تا کنون نیز مورد توجه مردم کردستان می‌باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان از ثبت ۱۱ وقف جدید طی سال جاری در شهرستان مریوان خبر داد و بیان کرد: ارزش ریالی این تعداد موقوفه جدید شهرستان مریوان ۱۲۲ میلیارد ریال بوده است.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۹ وقف خانه عالم و وقف بر مسجد بوده است، گفت: خانه عالم نژمار به مساحت ۱۲۰ مترمربع و ارزش ریالی ۲۴ میلیارد ریال، خانه عالم ژنین به مساحت ۱۲۸ مترمربع و ارزش ریالی ۲۶ میلیارد ریال، خانه عالم بهرام‌آباد به مساحت۱۱۰ مترمربع و ارزش ریالی ۲۲ میلیارد ریال، خانه عالم مسجد قدس به مساحت ۱۸۰ متر و ارزش ریالی ۲۰ میلیارد ریال، خانه عالم مسجد ملا حاجی به مساحت ۵۵ متر مربع و ارزش ریالی ۱۰ میلیارد ریال، خانه عالم چشمیدر، خانه عالم تفلی، خانه عالم زونج، خانه عالم شاهیدر هر کدام به مساحت ۱۰۰ متر و ارزش رسالی ۲ میلیارد ریال از جمله موقوفات جدید بوده است.

حجت‌الاسلام کاروند افزود: عزیز دژبند واقف خیراندیش مریوانی یک قطعه زمین به مساحت ۴۰۰ متر مربع و ارزش ۱۰ میلیارد ریال و علی احمدی یکی دیگر از واقفان مریوانی یک قطعه زمین کشاورزی به ارزش دو میلیارد ریال را در سال جاری وقف بر مساجد روستای تازه‌آباد و تفلی کرده‌اند.

وی در پایان حفظ و احیای موقوفات در جامعه را وظیفه‌ای همگانی دانست و یادآور شد: همه ما در مقابل حفاظت از موقوفات موظف هستیم و باید تلاش کنیم که این اموال به بهترین نحو ممکن نگهداری تا زمینه‌های استفاده بهینه‌تر از آنان برای خدمت به مردم در جامعه فراهم شود.

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه