موج
کدخبر : ۴۷۲۵۵۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-472552
به میزبانی شیراز؛ ‌‌

پنجمین جشنواره ملی «عکس نور» برگزار می شود

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس از برگزاری پنجمین جشنواره ملی دو سالانه «عکس نور» طی روز‌های ۲۴ تا ۲۷ بهمن‌ماه جاری در شیراز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج فارس، مجید میکائیلی، رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس امروز، ۲۳ بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران از برگزاری پنجمین جشنواره ملی دو سالانه «عکس نور» در شیراز خبر داد و گفت: این جشنواره طی روزهای ۲۴ تا ۲۷ بهمن‌ماه جاری با حضور ۱۰۰ عکاس برتر و اساتید عکاسی کشور برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: این جشنواره در بخش‌های مختلف نمایشگاه عکس‌های منتخب، اردوی عکاسی یک روزه در شیراز و همچنین ورک‌شاپ‌ها و کلاس‌های آموزش عکاسی و مراسم اختتامیه برگزار می‌شود.

میکائیلی با بیان اینکه این جشنواره به‌همت سازمان بسیج هنرمندان فارس و با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و وزرشی شهرداری شیراز برگزار می‌شود، گفت: جشنواره مذکور در محور و موضوعات شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)؛ ترویج فرهنگ شهروندی؛ توسعه و پیشرفت شیراز در سطح بین‌الملل و... برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس به اهداف برپایی این جشنواره اشاره کرد و افزود: ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های هنری، تلاش برای معرفی ارزش‌ها و آرمان‌های ایران اسلامی، ایجاد تعامل و ارتباط میان هنرمندان عکاس در سراسر کشور،تلاش برای معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی، استعدادیابی از میان نوجوانان و جوانان، حفظ انسجام هنرمندان عکاس متعهد، تولید و نشر آثار فاخر و تصاویر ارزشمند هنرمندان عکاس از جمله اهداف برپایی این جشنواره هستند.

وی با بیان اینکه در حاشیه این جشنواره ورک‌شاپ‌ها و کلاس‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار خواهد شد، گفت: در این کارگاه‌های آموزشی، بررسی وضعیت فعلی عکاسی ایران و جهان، جایگاه و توانمندی عکاسی ایران، مباحث آموزشی اقتصاد هنر و آموزش تنظیمات دوربین عکاسی مطرح خواهد شد.

میکاییلی با تصریح اینکه همچنین اردوی یک روزه عکاسی از سطح شیراز برای عکاسان این جشنواره برگزار می‌شود، گفت: در این جشنواره سعی شده است تا از ظرفیت هنرآموزان رشته عکاسی در هنرستان‌ها و دانشگاه هنر و دانشگاه فنی و حرفه‌ای هم استفاده شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با یادآوری اینکه به عکاسانی که در کارگاه‌های آموزشی شرکت کنند، گواهی دوره صادر اهدا خواهد شد، گفت: همچنین در مراسم اختتامیه این جشنواره نیز از خبرنگارانی که بیشترین حضور و همکاری را با جشنواره خواهند داشت، تجلیل به عمل خواهد آمد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه
مهمترین اخبار
گفتگو
آخرین اخبار گروه
پربازدیدترین گروه